• Центральне телебачення Китаю звинувачують у наклепі

  • Неділя, 23 березня 2008 року

Адвокат пані Тері Марш подала юридичний документ до Другого окружного суду США, в якому вказано, що на Центральне телебачення Китаю (CCTV), яке притягувалося до суду як відповідач 2 роки тому, не повинен розповсюджуватися імунітет від юрисдикції іноземних судів.

10 березня 2008 р. адвокат пані Тері Марш, виконавчий директор правозахисної організації Фонд захисту прав людини (Human Rights Law Foundation), подала юридичний документ до Другого окружного Апеляційного суду США. У документі вказано, що на Центральне телебачення Китаю (CCTV), яке притягувалося до суду як відповідач 2 роки тому, не повинен розповсюджуватися імунітет від юрисдикції іноземних судів.

23 січня 2006 р. Міжнародна правова асоціація (International Judicial Association), Американська всесвітня правозахисна організація (American World Human Rights Organization) і організація «Міжнародний правовий правозахисний проект» (International Human Rights Legal Project) спільно подали петицію до Окружного суду США Південного округу Нью-Йорка, із звинуваченням CCTV у підтримці, підбурюванні, провокації і організації злочинів, а також приведенні в дію, плануванні, підбурюванні та сприянні здійсненню тортур і геноциду щодо послідовників Фалуньгун. Перераховані дії були ініційовані і сплановані китайською компартією (КПК). Позивачами виступили п'ять послідовників Фалуньгун.

Позов пред'явлений CCTV відповідно до закону США про "Правопорушення щодо іноземних громадян" (Alien Tort Claim Act) і "Закону про захист жертв тортур" (Torture Victims Protection Act). Закон про "Правопорушення щодо іноземних громадян" визначає відповідальність державних лідерів, корпорацій і вищого військового складу за дії, які порушують права громадян і які мали місце в зарубіжних країнах. Єдина вимога полягає в тому, що відповідачі повинні знаходитися на території США. А "Закон про захист жертв тортур" дозволяє будь-яким жертвам тортур і "позасудових вбивств" в інших країнах подавати позови в США. Цей закон розповсюджується тільки на дії, здійснені офіційними особами, у яких є законні повноваження. Саме відповідно до цих двох законів секретар партійного комітету Лю Ци з Пекіна і заступник губернатора Ця Дежень з провінції Ляонін вже були визнані винними американським судом.

У петиції позивачі вказали, що те, як відповідач - CCTV освітлює події в ЗМІ і в телепрограмах, схоже на дій фашистської Німеччини під час Другої світової війни. CCTV поширює таку ж пропаганду, яка розповсюджувалася під час здійснення геноциду стосовно племені тутси в Руанді з боку племені хуту, і "етнічного чищення" в Югославії, санкціонованого Слободаном Мілошевічем. Наклепницька пропаганда зіграла важливу роль у справі виникнення і продовження цих актів насильства і масових вбивств.

У своїх новинних повідомленнях, документальних фільмах і програмах, побудованих у формі інтерв'ю, CCTV постійно представляє послідовників Фалуньгун, як терористів, кримінальних злочинців, психопатів і людей, що скоюють різні злочини. Широкомасштабно поширюючи і старанно фабрикуючи брехню, КПК цілеспрямовано розпалює у людей ненависть до Фалуньгун.

У звіті Держдепартаменту США за 2006 р. з дотримання прав людини в різних країнах, сказане наступне: "З 250 тис. ув'язнених, що містяться в примусових трудових таборах Китаю, принаймні, половина є послідовниками Фалуньгун». Спеціальний доповідач ООН Манфред Новак відзначив у своєму звіті, що: «Щонайменше, третя частина жертв від застосування тортур у в'язницях Китаю - це послідовники Фалуньгун.

Адвокат пані Тері Марш написала наступне в своєму юридичному документі, який 10 березня 2008 р. був поданий до Другого окружного суду Апеляційного суду США:

"Шляхом уважного читання скарг і свідчень особливо свідків позивачів можна побачити, наскільки збоченими є дії переслідування, які відповідач, Центральне телебачення Китаю, зробив шляхом своїх направлених проти Фалуньгун трансляцій, здійснюваних в Сполучених Штатах по 4-у каналу CCTV, а в Китаї по 1-у каналу CCTV. Відповідно до того, як називають людину, яка здійснює тортури, в справі Filartiga v. Pena Irala, 630 F.2d 876, 890 (2d Cir. 1980) Другого окружного суду - "Hostis humani generic" ("ворог всього людства", лат.) - ті, хто дозволяють таким діям мати місце, і ті, без кого такі дії не могли б здійснитися, також ставлять себе поза людським суспільством, і їм не можна дозволяти здійснювати такі дії безкарно".

Справа з цієї нагоди порушена в Другому окружному суді (суд проміжної інстанції). Окрім Асоціації китайських адвокатів (China Bar Association), яка виступає у цій справі як третя особа, пов'язана із спробами КПК створювати перешкоди ходу цього процесу, відповідач, CCTV, жодним чином не прореагував на висунуті йому звинувачення. Суд першої інстанції відхилив посередництво Асоціації китайських адвокатів, але визнав недоторканність відповідача відповідно до закону Foreign Sovereign Immunities Act (американський закон про суверенну недоторканність). Адвокат пані Марш заявила, що у CCTV відсутня будь-яка недоторканність відповідно до закону Foreign Sovereign Immunities Act, і вона також вважає, що Апеляційний суд винесе правильне рішення на користь позивачів і поверне справу до суду першої інстанції для подальшого слухання і оцінки.

Примітка: справа Filartiga v. Pena-Irala,630 F.2d 876 (2d Cir. 1980) є історичною справою в американському і міжнародному судах. Ця справа створила прецедент, коли американський суд виніс ухвалу про покарання нерезидентів Америки за злочини, що стосуються застосування тортур за межами Америки. Ця справа поширює юрисдикцію Америки щодо злочинів, пов'язаних із застосуванням тортур, по всьому світу. У 1980 р. цей прецедент був кілька разів використаний для судочинства Другим окружним судом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...