• Учасники тибетського маршу повернення, відкинувши вказівки індійській поліції, відновили ходу

  • Четвер, 13 березня 2008 року
Сотні тибетських біженців на півночі Індії вирішили відкинути вказівки індійській поліції та відновити марш повернення до Тибету, організованого на знак протесту проти репресивної китайської політики в цьому регіоні.

Марш почався 10 березня з Дхарамсали, де розміщена резиденція Далай-лами, після закінчення в головному храмі Цуглакан церемонії з нагоди 49-ї річниці Тибетського народного повстання 1959 року.

Начальник місцевої поліції Атул Фулцеле (Atul Fulzele) заявив увечері 10 березня, що відповідно до рекомендацій уряду Індії учасникам маршу забороняється покидати район Дхарамсали. Вони провели ніч поблизу Нижньої Дхарамсали, а вранці 11 березня один із лідерів маршу Тензін Цунду заявив, що організатори цієї акції протесту вирішили проігнорувати вказівки поліції та продовжити ходу. «Це стає вже забавним, - сказав Цунду агентству Associated Press. - Ми готові до будь-яких заходів перешкоджання. Ми будемо дуже мирними, але, коли стільки людей готові віддати свої життя, ніяка поліція не зможе зупинити нас».

Індія, яка співчутливо ставилася до проблем тибетських біженців у минулому, останніми роками придушувала публічні протести, побоюючись, що вони можуть викликати роздратування Пекіна і завдати шкоди процвітаючим зв'язкам між двома азійськими гігантами. За словами Фулцеле, марш суперечить угодам між Нью-Делі й урядом Тибету у вигнанні.

10 березня під час маніфестацій протесту тибетців та їхніх прихильників у столицях Індії та Непалу сталися сутички з поліцією. У Нью-Делі вийшли на демонстрацію більше 1000 протестувальників; деякі з них були в головних пов'язках із символічними плямами крові та картонними олімпійськими кільцями на шиї.

У Катманду було затримано, а пізніше відпущено 155 учасників протесту, що намагалися пройти до будівлі посольства КНР у Непалі. Маніфестації протесту на підтримку Тибету відбулися також у Сан-Франциско (США), а також у древній грецькій Олімпії, де, незважаючи на перешкоди поліції та представників посольства КНР у Греції, членам тибетської національної команди вдалося запалити факел свободи Тибету.

У Лхасі, як повідомляє Radio Free Asia, китайська влада затримала 50-60 ченців із 300, що вийшли з монастиря Дрепунг на 10-кілометровий марш до палацу Потала в центрі міста з вимогою звільнити ченців, затриманих у жовтні 2007 року.

Проте жодна з груп, що бере участь у марші протесту до Тибету, не пов'язана з урядом Тибету у вигнанні, і ні він, ні Далай-лама не зробили офіційних заяв щодо маршу.

«У Тибеті тривають репресії з численними, немислимими, грубими порушеннями прав людини, відмовою від надання свободи віросповідання і політизуванням релігійних питань, - заявив 10 березня в Дхарамсалі на церемонії з нагоди 49-ї річниці народного повстання духовний лідер Тибету Далай-лама.
 
Підписатися:

Коментарі