• На Коморських островах проходить військова операція

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 25 березня 2008 року
На одному з Коморських островів почалася військова операція з метою повалення сепаратистського режиму, встановленого рік тому.

Наказ почати наступ і "відновити конституційний лад" на острові Ндзуані віддав напередодні президент Союзу Коморських островів Мохамед Самбі.

Владу в Ндзуані втримує бунтівний полковник Мохамед Бакар, якого підтримують, за деякими даними, кілька сотень озброєних поліцейських.

Зі світанку на острові чути постріли й вибухи.

За словами місцевих журналістів, військові ведуть кулеметний і мінометний обстріл із двох кораблів біля побережжя Ндзуані.

В операції беруть участь сили Африканського союзу.

Анонсований наступ


У понеділок президент Мохамед Самбі виступив із теле- і радіозверненням, в якому попередив жителів Ндзуані про підготовлений наступ.

За його словами, він сподівається, що Бакар і його прихильники "здадуться добровільно, щоб не допустити кровопролиття".

У липні минулого року Мохамед Бакар проголосив себе президентом Ндзуані в результаті виборів, які федеральна влада Коморських островів оголосила незаконними.

Він ігнорує вимоги Африканського союзу і міжнародного співтовариства відновити в Ндзуані конституційну владу.

З часу здобуття незалежності від Франції в 1975 році острови крихітного Коморського архіпелагу в Індійському океані переживають низку насильницьких переворотів, що посилює їхній важкий економічний стан.

Частенько країна балансує на межі розпаду на тлі ускладнення стосунків між владою напівавтономних островів і федерального уряду.

Джерело:
ББC
Підписатися:

Коментарі