• Заступник голови Європарламенту закликає до бойкоту пекінської Олімпіади

  • Вівторок, 25 березня 2008 року
Заступник голови Європарламенту пан Едвард Макміллан-Скотт закликав Європейський парламент якнайскоріше відреагувати на жорстоке насильство, яке застосувала китайська влада в Тибеті. Він заявив, що зараз ЄС вже не повинен думати про те, бойкотувати чи ні пекінську Олімпіаду, а думати про те, якими конкретно діями її бойкотувати. Він також закликав політиків 27 країн-членів ЄС готуватися до бойкоту Олімпіади.

19 березня Макміллан-Скотт попросив комісара з питань зовнішньої політики ЄС Хавьєра Солану зібрати екстрене засідання ЄС для обговорення реакції ЄС на події в Тибеті, а також ще раз обдумати ставлення ЄС до китайської компартії і до Олімпіади.

17 березня пан Макміллан-Скотт під час заходу протесту напроти китайського консульства в Лондоні, сказав: «Те, про що зараз повинен думати ЄС, це вже не те, бойкотувати чи ні пекінську Олімпіаду, а те, якими конкретно діями її бойкотувати. Багато політиків різних країн вже починають поступово усвідомлювати, що Китай (під владою компартії) це країна терору, і, що брати участь в Олімпіаді, це означає підтримувати і визнавати таке становище».

Наступне планове засідання ЄС намічене на 28-29 квітня, але Макміллан-Скотт наполягає на тому, що ситуація в Тибеті стає все більш терміновою і потрібно скликати екстрене дострокове засідання.

«Міністр закордонних справ Франції пан Бернар Кушнер вже підняв питання про те, щоб ЄС бойкотувала Олімпіаду, я особисто вважаю, що це те найменше, що повинен зробити ЄС. Голова Європейського Союзу пан Ханс-Герт Поттерінг підтримав цю пропозицію і сказав, що якщо китайська влада продовжуватиме насильство, то політики інших країн повинні ще раз подумати їхати чи ні на церемонію відкриття Олімпіади. Він також сказав, що зараз саме час дати Пекіну сигнал», - сказав Макміллан-Скотт.

Едвард Макміллан-Скотт також є творцем програми ЄС «Європейська ініціатива для демократії і прав людини» (European Initiative for Democracy and Human Rights). У 2006 р. він був з візитом у Пекіні, після його від'їзду всі, з ким він зустрічався в приватних бесідах, були арештовані і засуджені до термінів ув'язнення, щонайменше троє з них зазнали жорстоких тортур. У 1996 р., Едвард був першим західним політиком, який відвідав Тибет після 3-х літньої повної заборони відвідин цієї території західними політиками і кореспондентами.

У Сюєр. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі