• Концерти китайської феєрії «Шень Юнь» у Росії відміняються...

  • Середа, 26 березня 2008 року
Росія знову пропустила шанс долучитися до 5000-річної китайської культури. Концерт китайської трупи «Шень Юнь», який блискуче проходить у багатьох містах Європи, Азії та Австралії, і який повинен був відбутися 2-3 квітня в Олександрійському театрі Санкт-Петербурга, скасовано.

У чому ж причина зриву?

Імовірно в тому, що в програмі концерту «Шень Юнь» не лише блискуче подані давні традиції та легенди Сходу, але також є номери, що демонструють занепад справжньої китайської культури з часів приходу КПК до влади. Зокрема, мовиться про сьогоднішні порушення прав людини у КНР - переслідування послідовників китайської духовної практики Фалуньгун.

Щоб приховати масові репресії послідовників Фалуньгун, які ведуться на території Китаю протягом уже 8 років і тривають до сьогодні, китайські консульства і посольства стежать за рухом трупи, телефонують до правлячих у тій чи іншій країні структур, директорам театрів, з якими укладено договір про проведення концерту, з вимогою відмінити виступ. Більш того, проводиться масова розсилка листів високопоставленим чиновникам із проханням не відвідувати концерт трупи.

Офіційної відмови дирекції Олександрійського театру - нема. Навіть після деяких дзвінків директор не захотів розривати договір. Проте трупа «Шень Юнь» відмовилася проводити концерт, побоюючись за свою безпеку, адже відомо багато випадків порушення прав послідовників Фалуньгун у Росії, аж до депортації китайських громадян із території РФ у КНР за прямого сприяння російських спецслужб ФСБ. А багато артистів трупи є громадянами Китаю, які не проживають на батьківщині у зв'язку з масовими порушеннями прав людини у КНР.

Більш того, 5 квітня до Санкт-Петербурга прибуває пекінський олімпійський вогонь у супроводі високих чиновників компартії Китаю.

Окрім цього, тими ж спецслужбами восени 2007 року була зірвана урочиста конференція з обміну досвідом Фалунь Дафа, яка повинна була відбутися в Москві. У світлі цих подій трупа «Шень Юнь» не відчуває себе в безпеці. При цьому візи артистам оформлено, договір із залом укладено, з Фінляндії трупа через північну столицю збиралася продовжити своє турне в країнах Європи, почато продаж квитків, заброньовано номери в готелях.

Важливо відзначити, що подібні спроби зірвати концерти, були й в інших країнах, але безуспішно. Навпаки, реклама концертів зросла, і майже завжди в залах був аншлаг.

Третій рік концерти «Шень Юнь» з успіхом проходять у найпрестижніших концертних залах Нью-Йорка, Парижа, Берліна та інших міст різних країн світу. Це шоу тільки в 2007 році змогли подивитися 200 000 глядачів. У 2008 році виступ трупи «Шень Юнь» («Божественне мистецтво») побачать близько 650 000 глядачів більш ніж у 60 містах світу. За оцінкою американського журналу «Білборд», він увійшов до сімки кращих культурних подій світу. «Ми не просто демонструємо людям традиційну китайську культуру, ми пробуджуємо ту частину душі, яка сумує за красою та досконалості», - каже відомий хореограф, постановник уже четвертого концерту Юн Юн Цзуай.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...