• Спроби китайського посольства зірвати виступ трупи «Шень Юнь» стали для шоу рекламою

  • П'ятниця, 18 квітня 2008 року

Після того, як китайське посольство почало тиснути на шведську владу, щоб відміни китайське шоу Spectacular у виконанні трупи «Шень Юнь» 27 березня, в шведському місті Лінче-Пінг зріс попит на квитки. Місця на шоу були розпродані за два тижні до його відкриття. Коли виступ закінчився номером «Сила усвідомлення», артисти були зустрінуті тривалими теплими оплесками. Артисти відповіли вдячній аудиторії двома виходами на уклін.

Швеція - демократична країна, відома своєю відданістю свободі та правам людини. Почувши про спроби компартії Китаю (КПК) перешкодити проведенню шоу, люди, навпаки, вирішили відвідати цей концерт. Серед них було семеро членів парламенту, які всі разом прийшли на концерт. Багато хто висловив свою підтримку шоу, серед них і член правління Центристської партії Швеції Стеффан Денієлссон і його дружина.Член Парламенту: китайське шоу Spectacular демонструє різноманітність традиційної китайської культури

Подивившись китайське шоу Spectacular, член правління Стеффан Денієлссон оцінив цей концерт так: «Програма була чудовою, показала різноманітність традиційної китайської культури. Мені дуже приємно переглядати це шоу тут, у Швеції».

Щодо втручання посольства Китаю в проведення китайського виступу в Швеції пан Денієлссон заявив, що свобода слова дуже важлива, і його обов'язок - захищати свободу й демократію. Він додав: «Китай - автократичний режим, контрольований тільки однією партією. Вона намагалася погрожувати владі Швеції, щоб вона керувалася її інструкціями у тому, що саме мають дивитися шведи. Парламент вирішив піти і подивитися це шоу, щоб дати знати китайському урядові, що неправильно позбавляти людей свободи слова й свободи культури».

На питання про саме шоу пан Денієлссон відповів: «Наша планета маленька, і всі ми повинні вчитися одне в одного. Я дійсно вдячний прекрасним номерам цих артистів. Я сподіваюся, що одного прекрасного дня китайське щоу Spectacular зможе бути представлене і в Китаї».

Колишній інженер: «Ми прийшли підтримати шоу через втручання комуністичного режиму Китаю»

Колишній авіаційний інженер пан Керл Оджурстром відправився подивитися шоу ввечері 27 березня. Він повідомив, що дізнався про цей виступ унаслідок утручання комуністичного режиму Китаю. «Ми прийшли сюди, щоб підтримати шоу, і щасливі бути тут, оскільки китайське шоу дійсно принесло нам щось гарне. Я знаю, що деякі його номери не подобаються китайському режимові, але нам вони подобаються», - додав він.

Пан Карл Оцзурстром був під великим враженням від усього шоу, більше за все йому сподобався номер із барабанами і монгольський танець із чашами. Він сказав: «Мені сподобалися всі номери, і я сподіваюся, що такі виступи допоможуть людям краще зрозуміти традиційну китайську культуру».

Один з організаторів шоу заявив: «Втручання китайського режиму в проведення китайського шоу Spectacular у виконанні трупи «Шень Юнь» у Швеції пробудило у шведах пильність, і вони стали на захист справедливості, що було причиною їхньої великої підтримки шоу. Можливо, така реакція - не те, чого очікував китайський режим».

Ван Цінхань. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...