• В Україні продовжують не помічати тяжку дитячу працю

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 16 квітня 2008 року
Нелегальна дитяча праця в тяжких умовах із порушенням норм трудового законодавства. Щоб поліпшити матеріальне становище, підлітки погоджуються на будь-які умови.

Жодної офіційної статистики щодо таких дітей немає: їх беруть на роботу без оформлення відповідних документів.

13-річну Олю на міському ринку знають усі. Дівчина продає молочні продукти. Працює, навіть коли у школі навчання.

Її родина живе без батька. Годувальниця каже, що торгувати не важко. Інша річ - робота на городі.

Оля, школярка: «Продаю молоко. Треба мамі допомогти. Троє дітей, я наймолодша».

Щоб заробити гроші, підлітки погоджуються на будь-які умови. Дівчатка йдуть офіціантками, хлопчаки – вантажниками, на будівництво або автомийку.

16-річна Рима два місяці працювала в кав’ярні за мінімальну платню. Коли її отримала, ще більше засмутилася - господар вирахував штраф за збитки.

Рима Фазліахметова, школярка: «Особенно мужчины напивались. Такое выдавали, что невозможно. У нас еще кухня была, мы и посудомийками работали по 14 часов».

Віктор Рульов, школяр: «Мне друзья посоветовали уголь фасовать, я не выдержал, за 3 дня не заплатили. Потом пошел на мойку, рабочий день 12 часов».

Згідно з чинним законодавством, неповнолітні повинні працювати не більше 36 годин на тиждень і отримувати зарплатню, як дорослі. На виробництві мають оформити трудову книжку, яка дає соціальні гарантії.

У міському управлінні у справах дітей стверджують - підприємцям це не вигідно. Цьогоріч лише один господар офіційно взяв на роботу школярку. Фактів використання нелегальної дитячої праці немає, бо ніхто не скаржився.

Зоя Сливка, керівниця управління служби у справах дітей: «Були такі випадки, коли я бачила огрубілі руки в дітей і коли питала, де він працює, дитина заперечувала. І я її можу зрозуміти. Якби дитина сказала б, її звільнили б з роботи».

Чиновники у відповідь розводять руками. Питання треба вирішувати на державному рівні. Один зі способів - заохочувати підприємців, які працевлаштовують неповнолітніх.

 
Джерело:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...