• Український фондовий ринок зростатиме

  • Субота, 5 квітня 2008 року
В Україні фондовий ринок зростатиме. Так уважає Максим Саваневський, керівник PR відділу української фондової біржі ПФТС. Виступаючи сьогодні перед студентами Могилянської школи журналістики, він зазначив, що, в порівнянні з позаминулим роком, фондовий ринок України торік зріс на 135%. Це був другий показник у світі і перший в Європі.
 
На його думку, такий підйом пов'язаний у першу чергу з тим, що багато українців почали вкладати кошти в фондовий ринок – 10-20 тисяч чоловік за минулий рік. За його словами, ті, хто вклали гроші в цінні папери, змогли заробити 100%, а інколи – 200% річних, що, в свою чергу, призвело до розвитку інститутів спільного інвестування. За прогнозами експертів, кількість українців, які б мали вкласти гроші в фінансовий ринок мала збільшитись в 5-7 разів, але через світову фінансову кризу цього не сталось. Також сприятиме росту українського фондового ринку зростання ВВП й залучення іноземних інвестицій в Україну, що значною мірою й розвиває внутрішній ринок України. 

Пан Саваневський відзначив, що Україна, так само як і інші держави, дуже чутлива до коливань на світовому ринку. «Ми не маємо власної подушки, тобто власних інвесторів, які б могли пом'якшити можливе падіння на ринку», – сказав він.  

Підписатися:

Коментарі