• У Ризі пройшла акція 'За вільний Тибет' (фотоогляд)

  • Понеділок, 14 квітня 2008 року
У столиці Латвії Ризі 10 квітня біля посольства Китаю пройшла мирна акція "За вільний Тибет", в якій узяло участь більше 200 чоловік, серед яких члени парламенту, громадські діячі, письменники, художники й музиканти.

Як повідомили організатори акції, мета заходу - символічне поєднання жителів Латвії й народу Тибету в спільній акції миру. Саме Латвія може бути вирішальною точкою на світовій карті, яка змусить уряд Китаю переглянути нинішню політику в Тибеті, тобто припинити опіку над Тибетом і тортури політв'язнів, релігійне переслідування й знищення стародавньої культури. Китай виправдовує свої дії, кажучи, що все відбувається, щоб поліпшити рівень життя народу Тибету, але масові порушення прав людини не повинні залишитися непоміченими і мають бути негайно припинені.

До присутніх із промовами звернулися члени парламенту та інші відомі в суспільстві люди. Музиканти засудили порушення прав людини в Китаї піснями. Учасники зборів також співали мантри.

Після виступів до присутніх прибув у залізній гратчастій клітці імітований вогонь Олімпіади в Пекіні.

По закінченню зборів, усі, хто їх підтримав, вишикувалися та узялися за руки, формуючи живий символічний міст Латвія - Тибет. Під час зборів збирали підписи під зверненням припинити порушення прав людини в Китаї. Люди тримали в руках прапорці Латвії та Тибету. На плакатах були написи китайською, англійською та латиською мовою: "Свободу Тибету", "Говоріть із Далай-ламою", "Ху Дзінтао, говоріть із Далай-ламою", "Зупинити геноцид", "Мир у Тибеті!", "Мир у Тибеті! Мир у людях, мир у світі", "Звільнити політв'язнів" та ін.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Підписатися:

Коментарі