• Від брудного повітря в Китаї за рік вмирає 300 тис чоловік

  • Вівторок, 25 серпня 2015 року

Кожен китаєць, що живе в місті, щодня пропускає через свій організм 15 кубометрів забрудненого повітря. Від забруднення повітря в Китаї щороку вмирає 300 тис чоловік. Будучи «світовим заводом», Китай платить за це велику ціну, жертвуючи навколишнім середовищем і здоров'ям багатьох людей.

Як повідомила газета «Південний уїк-енд», цього року дуже багато китайських фахівців-метеорологів закликають звернути увагу на проблему забруднення навколишнього середовища в Китаї. Особливо в деяких районах дельти річки Чжуцзян і Янцзи, де стрімкий розвиток промисловості перевищує здатність сприйняття навколишнім середовищем. У результаті постійного накопичення шкідливих речовин в атмосфері, у людей підвищилася захворюваність на рак.

Згідно зі стандартами, що визначають забруднення повітря, встановленими Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), в одному кубометрі повітря має міститися не більше 20 мікрограмів зважених часток. У Китаї 58% населення живуть у середовищі, в одному кубометрі повітря якого міститься більше 100 мікрограмів зважених часток.

За міжнародними стандартами діаметр крупиць зважених часток повітря не має перевищувати 2,5 мікромікрона, інакше таке повітря завдає великої шкоди організмові людини. Проте в Китаї при вимірюванні рівня забруднення повітря, цей показник узагалі не вимірюється і, отже, не враховується.

Ці зважені частки є основними складовими смогу і пилових вихорів, які часто можна бачити в китайських містах. Згідно зі статистикою, в 2006 р. у м. Шеньчжень із 365 днів 164 були зі стійким смогом і пилом. У 2007 р., кількість таких днів зросла до 231. Фахівці з комітету із захисту навколишнього середовища КНР повідомляють, що в 2004 р. у Китаї через забруднення повітря померло 358 тис людей.

Фахівці також побоюються й попереджають людей, що в Китаї найближчим часом може статися лихо, подібне до того, яке сталося в Лондоні в грудні 1952 р. Тоді місто накрив отруйний смог, який тримався протягом п'яти днів, унаслідок чого від отруєння померло більше чотирьох тисяч чоловік. Після того як смог розсіявся, протягом кількох подальших днів від наслідків отруєння померло ще більше 8 тис чоловік.

Підписатися:

Коментарі