• Вирок пекінського суду у справі Ху Цзя викликав широке засудження громадськості (фото)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Субота, 5 квітня 2008 року
Після того як пекінського правозахисника Ху Цзя засудили до 3,5 років ув'язнення, представники різних кіл висловили своє засудження діям китайської влади. Адвокат Ху Цзя сказав, що вірогідність того, що рішення суду буде переглянуто, дуже мала.

Як повідомило ВВС китайською мовою, після закінчення суду дружина Ху Цзя Цзен Ціньєн сказала журналістам в інтерв'ю: «Якщо мого чоловіка засудили до трьох із половиною років в'язниці за те, що він написав п'ять статей і двічі дав інтерв'ю, то я хочу запитати людей усього світі, хочу запитати китайців і тих, хто приймає закони, чи є все ж у Китаї свобода слова?» Мати Ху Цзя сказала, що дію китайських законів не можна порівнювати з дією законів інших країн. У Китаї закони просто написані на папері і не відіграють ніякої ролі.

Адвокат Ху Цзя сказав пресі, що він постарається якнайскоріше зустрітися зі своїм підзахисним і вирішити, чи будуть вони подавати апеляцію для оскарження рішення суду. Він також сказав, що вірогідність того, що у такій справі буде переглянуто рішення, дуже мала.

Представник американського посольства в Пекіні висловив своє розчарування з приводу ухваленого вироку: «У рік Олімпійських ігор ми закликаємо Китай використовувати цю можливість для того, щоб показати себе в кращому світлі та зробити кроки з поліпшення ситуації з дотриманням прав людини й наданням релігійних свобод». ООН вимагає, щоб китайська влада негайно звільнила Ху Цзя. Організація Міжнародна Амністія (Amnesty International) докоряє офіційному Пекінові за те, що він не дотримався своєї обіцянки поліпшити ситуацію з правами людини.

3 березня Держсекретар США Кондоліза Райс на засіданні NATO засудила китайську компартію за вирок Ху Цзя. Вона сказала, що цей вирок не відповідає інтересам прав людини, інтересам законів та інтересам Китаю, а також що США дуже через це розчаровані.

Голова делегації Європарламенту в Китаї пан Дірк Стерк і голова Комітету Європарламенту з прав людини пані Гелен Флаутре опублікували заяву, в якій мовиться, що члени Європарламенту висловили своє «розчарування та обурення» із приводу отриманої інформації про рішення суду стосовно Ху Цзя.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...