• Представник Тибету спростовує дані китайського режиму про протести

  • Вівторок, 25 березня 2008 року
Представник Тибету на Тайвані виступає проти  даних китайського режиму про протести в Лхасі в п'ятницю, під час яких було убито невизначену кількість тибетців.

В п'ятницю китайське державне агентство новин Сіньхуа повідомило, що 10 тибетських громадян було вбито під час протестів у Тибеті. Згідно з телепередачею, режим також звинувачував Далай-ламу в таємному керівництві протестом.

Пан Тсегьям Нгаба, голова релігійного фонду Тибету його святійшества Далай-лами в Тайбеї в інтерв'ю по телефону в суботу дорікнув компартії Китаю (КПК) за брехню і засудив її за те, що вона насильницьки пригнічує мирні протести тибетців. Він заявив, що КПК винна в смертях, що сталися під час протесту.

Пекін заперечував відкриття вогню по тибетцях під час придушення протестів і стверджував, що десять загиблих були «безневинними громадянами», маючи на увазі, що протестуючі тибетці були відповідальні за смертельні випадки.

Пан Нгаба підтвердив, що вояки КПК дійсно стріляли в протестуючих і вбили тибетських ченців і простих громадян. «Це - зрозумілий факт, що вони стріляли в тибетців. Іноземні туристи і тибетці стали свідками пострілів. Крім того, більш ніж 30 або 40 чоловік, можливо, загинули в результаті стрілянини, включаючи тибетських ченців і простих громадян»,  - сказав пан Нгаба.

Газета  Hindustan Times повідомила в суботу, що уряд Тибету у вигнанні заявляє про 100 тибетців, убитих під час протестів. Лідер КПК в Тибеті сказав репортерові Сіньхуа в п'ятницю: «Є достатньо доказів, що  протест організований Далай-ламою ретельно і продумано».

Пан Нгаба назвав звинувачення про те, що Далай-лама таємно керував «насильницьким протестом» «явною дурницею». «Це сфабрикована брехня. Цей протест, початий тибетцями. Версія КПК абсолютно неймовірна», - сказав пан Нгаба. - «У тибетців немає іншого шляху. Вони вирішили виступити з протестом на вулицях, тому що вони не можуть жити так більше. Але КПК насильницьки пригнічує протест».

Згідно з повідомленням агентства новин Сіньхуа в суботу, натовпи тибетських ченців і простих громадян руйнували і грабували фірми і підпалювали храми. Згідно з джерелами пана Нгаби, тибетські протестуючі дійсно палили патрульні міліційні машини, військові автомобілі і урядові установи, щоб виразити своє обурення тоталітарним режимом КПК, але вони ніколи не шкодитимуть безневинним людям, тому що це не є метою протестів.

Коли запитали, хто несе  відповідальність за смертельні випадки під час  протестів, пан Нгаба сказав: «Звичайно, відповідальна КПК. Багато років КПК пригнічувала свободу і права тибетців і управляла Тибетом з великою напругою і насильством. Тибетці не можуть навіть вільно дихати.

«Це тому що релігія укорінялася в серцях тибетців, але подивіться, скільки шкоди КПК нанесло праву тибетців на свободу віросповідання. КПК не дозволяє тибетцям повісити фотографію Далай-лами на стіні. КПК навіть перевіряє будинки партійних працівників Тибету на наявність фотографій Далай-лами.

«За минулі один-два роки, КПК навіть не дозволяє мати буддійського вівтаря в будинку будь-яких тибетських партійних працівників. КПК поширює патріотизм в кожному тибетському храмі і примушує ченців у храмах, щоб ті відреклися від Далай-лами. КПК навіть змушує тибетських ченців підписуватися на заявах, які засуджують Далай-ламу».

«Ці репресивні заходи  - дуже жорстокі форми придушення тибетців».

Пан Нгаба відчуває себе «вбитим горем і засмученим», дізнавшись про смертельні випадки в Тибеті. Він рішуче засудив КПК за те, що вона використовувала Народну визвольну армію, щоб придушити мирний протест і закликав Пекін скористатися  моментом і припинити жорстоке придушення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...