• Китайському правозахистнику збираються винести вирок за 'спробу повалення державної влади'

  • П'ятниця, 21 березня 2008 року
Відбулося перше слухання суду над пекінським правозахисником Ху Цзя, заарештованим в листопаді минулого року у звинуваченні в спробі повалення державної влади. На суді дозволили бути присутнім тільки матері Ху. Четверо юристів, які хотіли бути присутніми на суді, були затримані поліцією.

Адвокат правозахисника Ху Цзя Лі Фанпін розповів, що 18 березня в пекінському народному суді середнього рангу відбулося перше слухання у справі Ху Цзя. Прокурор звинуватив його в підбурюванні до повалення державної влади і соціалістичного ладу шляхом публікацій в Інтернеті відповідних статей, а також зв'язку з іноземними кореспондентами. Суд тривав три з половиною години. Ху Цзя не визнав свою провину. Інформацію про це повідомило радіо ВВС.

Як повідомило Центральне агентство новин, бути присутнім на суді дозволили тільки матері Ху Цзя, всі інші його родичі, включаючи і тих, хто прийшов його підтримати, залишилися чекати за дверима.

Як пояснив адвокат Ху Цзя, звинувачення головним чином будувалося на 6 статтях, які Ху опублікував на сайті «Босюн», а також на двох інтерв'ю, які він дав іноземним кореспондентам. Сам Ху Цзя не говорив нічого в своє виправдання, всі ці факти дійсно мали місце. Наголос у захисті адвокат зробив на статтю конституції про свободу слова, згідно якої Ху не зробив нічого протизаконного.

Мати Ху Цзя, яка була присутня на слуханні суду, сказала, що адвоката постійно перебивали і не давали договорити до кінця.

18 березня вранці до будівлі суду, в якому повинно було проходити слухання, прийшло декілька десятків чоловік, серед яких були правозахисники і юристи, а також західні кореспонденти, але всім їм відмовили бути присутнім на суді під приводом того, що всі пропуски для присутності на суді вже роздані.

Також вдалося дізнатися, що четверо адвокатів, які зажадали дозволу бути присутніми на суді, були силою відведені в найближче міліційне відділення, де їх протримали близько 6 годин. У відділенні їх ображали і погрожували. Двоє з них були побиті.

В інтерв'ю адвокат Цзянь Тяньюн розповів: «Співробітник міліції почав складати протокол і при цьому він брудно лаявся. Я сказав, що, будучи держслужбовцем при виконанні, можна розмовляти культурніше. Він схопив мене, а потім штовхнув, і я ударився об стіну, після чого він коліном вдарив мене в живіт. Я закричав, прибігли багато людей, включаючи і міліціонерів. Більше він мене не бив, а продовжив складати протокол».

Адвокат Ху Цзя Лі Фанпін сказав, що скоріше за все на цьому тижні буде оголошений вирок.
 
Підписатися:

Коментарі