• Випадок жорстокого переслідування неугодних режимові людей в Китаї (фото)

  • П'ятниця, 14 березня 2008 року

Послідовник Фалуньгун з м. Шицзячжуан пан Ян Сяоцзе помер внаслідок тортур і поганого ставлення 26 січня 2006 р. Відповідальні за його смерть співробітники в'язниці не визнають свою причетність до цього.

Пан Ян Сяоцзе працював в північному відділенні газети Chinese Youth Daily. Оскільки він і його дружина пані Лю Жуньлінь були послідовниками Фалуньгун і поширювали матеріали, що викривають репресії послідовників цієї практики з боку китайського уряду, їх обох заарештували ввечері 9 вересня 2002 р. і сильно побили. Після чого їх засудили до 11 років тюремного ув'язнення. Ян Сяоцзе був поміщений в 4-у в'язницю провінції Хебей, а його дружина в жіночу в'язницю провінції Хебей, де вона знаходиться зараз.

Протягом терміну ув'язнення до Яна застосовували різні види тортур і покарань. Його зачиняли в маленькій кімнаті на тривалий час, позбавляли сну, били, чинили психологічний тиск. Все це привело до сильного погіршення його стану здоров'я. Більше року він страждав від гострого болю в хребті, був паралізований і вимушений був понад три місяці залишатися в ліжку, він також був надзвичайно виснажений і ослаблений. При цьому йому не була надана необхідна медична допомога. Адміністрація в'язниці не дозволила родичам Яна відвідати його. Тим самим вони хотіли приховати від родичів факт того, в якому жахливому стані він знаходився.

 

Більше року сім'я Ян Сяоцзе намагалася його відвідати. Їм випадково вдалося дізнатися, що він вже протягом тривалого часу лежить в ліжку паралізований. Вони пішли до найвищих чиновників і рішуче зажадали  звільнити Яна на поруки для лікування. В результаті численних зусиль 28 грудня 2005 р. Ян був звільнений під заставу для проходження медичного лікування.

22 січня 2008 р. члени сім'ї Ян Сяоцзе звернулися до керівництва 4-ої в'язниці з вимогою провести розслідування фактів биття і тортур Яна наглядачами і карними злочинцями. Начальник адміністративного відділу Юе Юйхай заперечував всі ці факти і зажадав від батьків Яна доказів. Він також заперечував і те, що родичам Яна більше року не дозволяли відвідати Яна. Юе сказав, що у Ян Сяоцзе був рак, а це не є результатом биття, і що його смерть абсолютно не пов'язана з перебуванням у в'язниці.

На фотознімку, який служить доказом їхніх злочинів, ясно видно, що пан Ян Сяоцзе був сильно виснажений і дуже худий. Він був в такому виснаженому стані починаючи з весни 2005 р. Чому тюремний лікар не забезпечив йому термінове лікування, і чому співробітники в'язниці навмисно приховали від його сім'ї інформацію про його стан?

Немолоді батьки Яна приходили в 4-у в'язницю кожен приймальний день, незважаючи на суворий зимовий холод або пекучу літню спеку, з проханням побачитися з сином, і питали про стан його здоров'я. Вони навіть благали охоронців дозволити їм тільки раз поглянути на свого сина або почути його голос по тюремному телефону. Проте охоронці не тільки відмовилися виконати їхнє прохання, але й обдурили їх, сказавши, що їхній син відчуває себе добре, і що у нього хороший апетит, тоді як Ян Сяоцзе лежав паралізований в ліжку, і від нього залишилися тільки шкіра та кістки. Тепер влада повністю заперечує той факт, що вони більше року відмовляла батькам бачитися зі своїм сином.

За матеріалами сайту minghui.org

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...