• Тисячі робітників «Casio» взяли участь у страйку

  • Неділя, 9 березня 2008 року
Через нові правила нарахування зарплати декілька тисяч китайських робітників електрозаводу «Casio» в районі Паньюй міста Гуанчжоу провели страйк і хід.

Декілька сотень поліцейських перешкоджали робітникам, заганяючи їх назад в будівлю заводу; понад 20 робітників було поранено, принаймні, 30 чоловік було затримано міліцією.

Газета «Південне містечко» першою повідомила про цей інцидент, різні сайти також повідомили про це, але через декілька годин ці новини були видалені з Інтернету.

Як повідомила гонконзька газета «Схід», 6 березня близько 9 години ранку велика кількість робітників електрозаводу «Casio» почали проводити страйк, а пізніше вишли на вулиці міста.

Робочі стояли трьома рядами, більшість робітників були жінками. Влада відправила на місце інциденту велику кількість поліцейських (спеціальне відділення Омонівців) і охорону міста, щоб перешкоджати ходу робочих. Омонівці стояли стіною в шоломах і з щитами.

Були зіткнення між учасниками ходу і міліціянтами. За словами робітників, під час зіткнення понад 20 із них було поранено; принаймні, 30 чоловік було затримано міліцією, і зараз немає звісток про цих заарештованих. У результаті, міліція «провела» всіх робітників назад на завод.

Газета «Південне містечко» повідомила, що незадоволеність робітників почалася з оголошення адміністрацією заводу про нові правила видачі зарплати. За новими правилами, зарплата робітника підвищується від 580 юанів до 690 юанів, але знижується премія і допомога від 240 юанів до 215 юанів. Оскільки замовлення виробництва заводу постійно зменшується, то у результаті робочі не тільки не отримають премію і допомогу, але й зарплата теж зменшиться; так повідомили робітники.

На думку фахівців з питань Китаю, так зване «економічне диво» Китаю з'явилося в результаті зниження зарплат китайських робітників. «Дешеві китайські товари» почали продаватися у всьому світі, влада КПК  збагатилася, але робочі в Китаї були фактично пограбовані, виробництво в інших країнах також зазнало сильного тиску. Зараз все більше і більше китайських робітників стають на захист своїх інтересів. такі інциденти останнім часом все частіше трапляються в Китаї.
 
Підписатися:

Коментарі