• Апелянти закликають уряд повернути їм їхні права та гідність (фото)

  • Субота, 1 березня 2008 року
Уранці 29 лютого апелянти, що приїхали до Пекіна зі всієї країни, намітили провести прес-конференцію на тему «Ситуація з правами людини». Але ця інформація стала відомою місцевій владі й вона направила до місця запланованої прес-конференції агентів служби безпеки, які не дозволили апелянтам та іноземним кореспондентам пройти до місця проведення заходу й прес-конференція не відбулася.

27 лютого 12 709 апелянтів передали представникам Постійного Комітету КПК підписаний ними відкритий лист, в якому виражалася вимога: «Поверніть нам наші права та гідність», а також заклик до представників уряду повернути китайським громадянам їхні основні права й свободи: свободу слова, друку, зборів, демонстрацій і створення союзів.

Апелянт із провінції Хебей пан Чен Інцай розповів: «Коли ми приїхали до місця проведення прес-конференції, практично весь район був оточений міліцією. Поряд стояло 6-7 міліційних машин. Апелянти виходили з автобусів і відразу ж потрапляли до рук міліції. Всього було затримано 50-60 чоловік, а нашій невеликій групі вдалося втекти».

Інший апелянт із провінції Шаньсі пан Ван Ліцюн також повідомив: «Нас затримали й привезли в район Мацзялоу. Нас тут 200-300 чоловік. Нам дали трохи поїсти, і зараз нас збираються відправити додому. Ми чекаємо супровідників із своїх провінцій».

Незважаючи на сильні перешкоди влади, деяким апелянтам усе ж удалося протягом близько 20 хвилин дати інтерв'ю японським кореспондентам і зробити декілька фотографій.

У відкритому листі від апелянтів керівникам країни, мовиться, що зараз у Китаї кількість апелянтів уже досягла 10 млн. Ці люди відображають численні глибокі проблеми китайського суспільства. Кількість апелянтів збільшується тому, що відбуваються все більш широкомасштабні порушення прав людей з боку адміністративної й судової влади.

Версія китайською

Довідка:

Китайські апелянти - це численні китайські громадяни, що зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе місцевої влади, а також різних організацій, що належать владі. Ці люди подають апеляції у встановленій законодавством формі до відповідних державних інстанцій.

Боячись втратити свої посади, місцеві чиновники всіма силами прагнуть перешкодити апелянтам звернутися в інстанції провінціального або ж столичного рівня, для цього вони тримають штат агентів, завданням яких є за допомогою залякувань, побиття і навіть арештів та ув'язнень змусити апелянтів замовкнути.

Після дисидентів та інакодумців, ця категорія людей є найпильнішим об'єктом уваги і контролю комуністичної влади, яка строго стежать, щоб із ними не контактували іноземні репортери, а також строго блокує репортажі про них усередині країни.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...