• У Китаї зупинені великі заводи із виробництва поліетиленових пакетів

  • Четвер, 28 лютого 2008 року
У Китаї зупинено два заводи - лідери з виробництва поліетиленових пакетів в країні. Близько 20 тисяч чоловік залишилися без роботи. Зупинка виробництва, імовірно, викликана наказом про обмеження використання поліетиленових пакетів і збільшенням собівартості праці робочих.

Два заводи в провінції Хенань Суйбінхуачан і Лейхехуачан, що належать компанії м. Гуанчжоу «Нанчансуцзяо» із загальною кількістю робочих близько 20 тисяч чоловік, в рік виробляли кожен по 250 тисяч тон поліетиленової упаковки, на суму 314 млн доларів і вже 11 років є лідерами в Китаї у своїй галузі. Більше 50% всіх поліетиленових пакетів, що використовуються в магазинах і на ринках Китаю, вироблені на цих заводах. Інформацію про це повідомила газета «Торговий вісник Хенаня».

У повідомленні також мовиться, що 18 січня компанія «Нанчансуцзяо»  повідомила працівників заводів про те, що виробництво буде зупинено, а робочі будуть розпущені. В Інтернеті також з'явилася інформація про продаж цих двох заводів і орієнтовна ціна від 40 до 50 млн доларів.

Щодо причин закриття заводів співробітник компанії сказав, що є розпорядження Державної Ради (КНР) про те, що з 1 червня по всій країні буде введена заборона на виробництво і продаж поліетиленової пакувальної плівки товщиною менше 0,025 міліметра. «90% продукції нашого підприємства складає саме така плівка, тому поки що розпорядження не набуло чинності, керівництву компанії нічого не залишається, як припинити виробництво» - розповів співробітник компанії.

Чиновник повіту Суйбін, в якому розташований один із заводів, припускає, що закриття цих заводів також пов'язане з набуттям чинності нового «закону про працю» згідно з яким, якщо співробітник пропрацював на підприємстві більше 10 років, то підприємство повинне доплачувати йому за це певну суму до зарплати. На цих заводах таких співробітників більше 2 тисяч, тому сума доплати буде не маленькою.

Ще одна причина закриття заводів полягає в тому, що оскільки для виробництва поліетиленової упаковки не потрібне ємке устаткування, то останнім часом відкрилися багато дрібних домашніх цехів з виробництва поліетиленових кульків, що також створило велику конкуренцію великим підприємствам цієї галузі.

У повідомленні також йдеться, що зараз багато підприємств в Китаї перепрофілювалися для виробництва пластика з біополімерів (Biodegradable Plastics). У Хенані вже побудовані два таких заводи, які в рік вироблятимуть від 300-500 тисяч тон пластика на біооснові.

 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...