• Більше 10 тисяч китайців просять створити комітет народного нагляду

  • Вівторок, 11 березня 2008 року
Більше 10 тисяч китайців підписали відкритого листа, що закликає владу Китаю створити комітет народного нагляду, щоб контролювати корупцію чиновників в уряді.

Цей відкритий лист було опубліковано в мережі Інтернет торік. Напередодні «Двох конференцій» комуністичної партії цього року, цей лист було опубліковано знову через ЗМІ поза Китаєм. Автори й ті, хто підписав цього листа, сподіваються, що народні депутати конференції компартії почують про це.

У відкритому листі мовиться, що «без вільного й об'єднаного нагляду громадян корупцію не можна буде знищити. Якщо громадяни не будуть об'єднані, то могутнє правосуддя неможливе, і не буде сформовано силу, здатну стримати корупцію».

«Знищувати корупцію означає боротися з порочними силами. Боротьба будь-якого окремого громадянина проти корупції тепер даремна, оскільки корупція йде дуже глибоко у владу. Гірше те, що будь-яку людину можна вбити, і корумповані чиновники це легко приховають», - мовиться в листі.

У листі також сказано, що «фактично ініціативи антикорупції, зроблені самим урядом, такі нікчемні, що ні до якого результату не приводять, і не допомагають вирішити серйозні проблеми».

Пан Сюй Гаоцзінь, один із тих, хто підписав листа, житель міста Цзюцзян. В інтерв'ю телефоном він заявив, що, «оскільки зараз політичну реформу все ще не розпочато, корупція у владі дуже сильна, народ дуже не задоволений, а комітет народного нагляду зможе відігравати свою роль».

Також Сюй відмітив, що вони не дуже сподіваються на те, що влада компартії зможе прийняти їхній заклик.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...