• Стільниковий зв'язок як інструмент для контролю над народом

  • Понеділок, 4 лютого 2008 року
На щорічному саміті Всесвітнього економічного форуму в Давосі, що проводився в кінці січня 2008 р., голова ради директорів китайської телекомунікаційної компанії CMCC (China Mobile Communications Corporation) Ван Цзяньчжоу (Wang Jianzhou) виразив побажання, щоб телекомунікаційний ринок у всьому світі ставав рівнішим і CMCC змогла реалізувати план закупівель телекомунікаційних компаній з інших країн.
Разом з цим Ван Цзяньчжоу також заявив, що CMCC має можливості і сили допомогти органам безпеки Китаю в плані надання їм особистої інформації 500 мільйонів її клієнтів і стеження за ними.

Китайська телекомунікаційна компанія CMCC з штаб-квартирою в Гонконзі - найбільший у світі оператор стільникового зв'язку. Утворена вона в 2000 році шляхом виділення з китайської державної телекомунікаційної монополії China Telecom і продовжує контролюватися міністерством інформаційних технологій Китаю. Ринкова вартість компанії на середину серпня 2006 р. складала $132 млрд. (перше місце в світі серед компаній стільникового зв'язку). За офіційними даними, до вересня 2007 року кількість клієнтів CMCC перевищила 523,3 мільйона чоловік, що на 13,5 % більше в порівнянні з кінцем 2006 р.Ван Цзяньчжоу пояснив, що його компанія може знати «хто ти і де ти знаходишся» і за допомогою цієї інформації поширювати рекламу. На питання про безпеку особистих даних він відповів, що «компанія може володіти особистою інформацією всіх її клієнтів без яких-небудь обмежень. Компанія може знати про всі пересування людини, але не поширюватиме ці дані. Компанія може забезпечити цією інформацією тільки правоохоронні органи, якщо буде така необхідність».

Його виступ викликав бурхливу реакцію на форумі. Американський конгресмен Едмакей відзначив, що заява голови ради директорів CMCC страшно звучить, адже в демократичних країнах існує закон, що захищає особисті секрети від правоохоронних органів. «Наприклад, в США таку інформацію можна надавати тільки за рішенням суду», - заявив Едмакей.

За повідомленням газети «Англійська телекомунікація», останніми роками CMCC проводить політику, спрямовану на купівлю телекомунікаційних компаній інших країн. У 2007 році CMCC успішно придбала велику частину акцій пакистанської компанії «Paktel», витративши на це $283 мільйонів. Хоча спроба купити люксембурзьку «Millicom» за $5,7 мільярдів не мала успіху, проте, CMCC заявила, що дотримуватиметься цього напряму і в майбутньому.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...