• Напередодні Олімпіади КПК підсилила тиск на правозахисників

  • П'ятниця, 18 січня 2008 року
Напередодні Олімпіади, що наближається, не звертаючи увагу на вимоги з боку міжнародного співтовариства, КПК ще більше підсилює тиск на правозахисників і дисидентів. Після того, як були арештовані одні з найактивніших діячів у цій сфері - адвокат Гао Чжішень, правозахисники Го Фейсюн і Ху Цзя - КПК тепер узялася за відомого шанхайського адвоката-правозахисника Чжен Енчуна. Останнім часом його і його дружину постійно викликали в міліцію, а 16 січня вранці адвоката побив агент відділу безпеки, після чого в другій половині дня пана Чжена викликали в міліцію. Адвокат вважає, що це має зв'язок з  демонстраціями протесту, що пройшли нещодавно, влаштованими шанхайськими апелянтами.

Як розповіла довірена людина Чжена, 16 січня о 16 годині адвоката знову викликали в міліцію, як і раніше під приводом перевірки його фінансової діяльності. Аж до цього часу його ще не відпустили. Чжен Енчуна викликають в міліцію вже третій раз за тиждень. 10 і 13 січня його протримали в міліції 8 годин, після чого відпустили. 11 і 12 січня в міліцію також викликали його дружину Цзян Мейлін і її брата Цзян Мінляна.

16 січня в першій половині дня кореспондент «Великої Епохи» взяв інтерв'ю у Чжена. Адвокат розповів, що  щойно його побив переодягнутий співробітник відділу безпеки. Він виходив з будинку, в під'їзді біля його квартири була людина (вже протягом декількох місяців за адвокатом встановлено цілодобове спостереження), коли Чжен хотів відкрити вікно, щоб провітрити коридор, переодягнутий агент не дозволив йому цього зробити. Адвокат сказав: «Ви тут постійно палите і від диму нічим дихати». Після чого ще раз спробував підійти і відкрити вікно, але той агент підбіг до нього і вдарив його двічі в ділянку голови і кілька разів штовхнув ногою. Коли адвокат закричав, той перестав його бити. У нього немає серйозних ушкоджень, але деякі місця на тілі болять.

Останнім часом в районі Шанхаю Мінсин почали часто проходити демонстрації протесту, причому брати участь у них почали апелянти середніх шарів суспільства, які мають непоганий достаток, а також студенти. Дуже багато хто з них написали численні статті з детальними доказами порушень з боку чиновників і опублікували ці статті на закордонних сайтах. Все це дуже сильно розтривожило місцеву владу і, як вважає адвокат Чжен, те, що останнім часом влада підсилила тиск на нього, пов'язане з цими подіями, оскільки владі відомо, що він тісно співробітничає з апелянтами з району Мінсин.

Шанхайський апелянт Чен Сен також розповів кореспондентові, що 15 числа, коли вони проводили демонстрацію напроти будівлі адміністрації міста, між апелянтами розповсюдилася новина про те, що Цзянь Цземінь помер, яку вони всі жваво обговорювали. Багато з них навіть прямо скандували у бік будівлі адміністрації: «Три представлення» (теорія, написана Цзян Цземінем - прим.пер.) вже помер, ватажок помер від білокрів'я». До демонстрантів підбігли міліціонери і стали з цікавістю розпитувати, звідки у них такі відомості. Чен сказав, що хоч навіть ця інформація не підтверджена, але з реакції міліції можна було бачити, що Цзянь Цземінь вже не має авторитету ні в кого.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...