• Китайський правозахисник Ху Цзя був звинувачений у спробі скинення уряду

  • Неділя, 6 січня 2008 року
Як повідомляє Центральне агентство новин Тайбея, пекінський правозахисник Чи Чжіюн, який постраждав під час повстання студентів у 1989 році, розповів англійській радіостанції про те, що днями міліція заарештувала активіста в сфері захисту прав хворих на СНІД Ху Цзя у звинуваченню в спробі скинення уряду.
 
30 грудня в інтерв'ю Чи сказав, що мати Ху Цзя ходила у відділ державної безпеки з приводу свого сина, і один співробітник відділу показав їй документ, в якому написано, що влада заарештувала Ху Цзя у звинуваченні в спробі скинення уряду (вона так запам'ятала). Їй також сказали, що зараз йде етап розгляду цієї справи і збір доказів, і що Ху Цзя в Інтернеті опублікував низку статей, включаючи і статті про бойкот Олімпіади.
 
Чи повідомив, що той співробітник відділу держбезпеки показав матері копії статей, які опублікував Ху Цзя і сказав, що вона повинна добре з ними співробітничати, а також попередив її, щоб вона не поширювала цю інформацію закордонним ЗМІ. Він також додав, що якщо вона з ними співробітничатиме, то можливо, в січні він допоможе їй організувати зустріч із сином.

Пекінський адвокат правозахисник Тен Бяо розповів кореспондентові, що Ху Цзя написав чимало статей, що розкривають численні проблеми Китаю, пов'язані з правами людини в країні, тому уряд заарештував його.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...