• Близько 2 тисяч робітників м. Шенчжоу страйкують, протестуючи проти підписання договору, що порушує закон про працю

  • Вівторок, 18 грудня 2007 року

Близько 2 тисяч робітників великого підприємства з виробництва сувенірів і домашнього начиння, розташованого в районі Баоан м. Шенчжоу, влаштували страйк, протестуючи проти вимог адміністрації підписати договір, що порушує новий «закон про працю», який незабаром має набути чинності. Місцева влада використала народну міліцію і загін самооборони, щоб перешкодити робітникам просуватися у бік міського управління праці.

Страйк почався у вівторок 11 грудня. В середу частина робітників, чергуючи всю ніч біля воріт підприємства, не дозволяла в'їжджати на територію заводу залізничним вагонам та іншим транспортним засобам. Як повідомив у четвер один конторський службовець підприємства кореспондентові радіо «Вільна Азія»: «Все це почалося через договір, і зараз розростається все більше, страйк триває вже три дні, на заводі повністю зупинено виробництво. Нас тут на підприємстві понад тисяча чоловік з адміністрації, робітники цілу добу чергують біля заводу і не випускають керівництво з будівлі. Я дуже зворушений їхнім вчинком. Недавно керівництво підготувало директиву про те, що субота вважатиметься звичайним робочим вдень, і що кожного місяця буде додано по 16 годин роботи понад робочий час без компенсації. У нас в офісі є відділ захисту праці, але важко сказати, кому він допомагає - директорові чи робітникам».

Робітниця заводу А Лан говорить: «Ми страйкуємо вже третій день, оскільки дирекція заводу досі не вирішила наше питання. Сьогодні понад сто чоловік пішли в міський відділ праці, але дорогою наштовхнулися на заслін з народної міліції і загону самооборони, яких послала дирекція підприємства, які не дали їм пройти і повернули їх назад. Але понад десятку людей все ж таки вдалося прослизнути через заслін, зараз ми чекаємо результату їхньої зустрічі з представниками міського відділу праці. Біля воріт підприємства стоїть дуже багато міліційних машин, вони чергують там весь день».

За словами робітників, керівництво заводу зажадало, щоб вони підписали новий трудовий договір, в якому окрім іншого йдеться, що після його закінчення людина автоматично звільняється, їй не зараховується стаж, і не виплачується ніяка допомога, також анулюється вся заборгованість їй заводу за роботу понад робочий час. Робітники підкреслюють, що ці пункти договору явно йдуть врозріз із новим «законом про працю», який набуде чинності з нового року, і що це відкрите нехтування інтересами робітників.

Як сказав конторський службовець: «Вони чинять так саме напередодні набуття чинності нового «закону про працю», хочуть підписанням нового договору, списати з себе всі борги по зарплаті і не виплачувати робочим ніяких компенсацій після закінчення терміну дії договору, а просто автоматично звільняти їх».

Робітниця заводу А Лан сказала: «Ми вимагаємо, щоб нам заплатили гроші за наднормову роботу, вимагаємо підписання нормального трудового договору на 2008 р.».

Спеціальний кореспондент радіо Вільна Азія Дін Сяо
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...