• 40 000 селян опублікували повідомлення із закликом захистити їхні права

  • Середа, 12 грудня 2007 року

Недавно близько 40 000 селян, що позбулися землі, з 72 сіл і 10 селищ міста Фуцин провінції Хейлунцзян на сайтах опублікували заяву, в якій вони стверджують, що володіють всіма правами на 1 500 000 му землі (1 му приблизно 0,07 га), яку частинами конфіскувала у них влада, починаючи з 90-х років, включаючи і права на її використання, отримання з неї доходу, передачі у спадок, а також право на те, що коли уряд збирається використовувати цю землю, він повинен питати згоди і обговорювати з власниками землі ціну компенсації за неї. Вони також оголосили про те, що «розділять порівну між сім'ями селян всю землю, що відняли у них».

 

В інтерв'ю кореспондентові ВЕ представник захисників прав людини селян, що позбулися землі, пан Юй Чжан розповів, що в селі Дуннанкан селяни вже провели демократичні сільські збори, вибрали представників селян свого села, і вирішили почати дії з повернення і розподілу землі. Сьогодні вже половина жителів села успішно отримала свої земельні наділи. Інші села також збираються так вчинити: зняти з посади сільських старост, які не представляють інтереси селян, і повернути собі землі, що відняли у них.

 

Юй Чжан говорить: «Нам нічого не залишається, як діяти тільки таким чином, нам більше ні до кого звернутися за допомогою. Я від імені понад 40 000 селян, що позбулися землі, прошу опублікувати наше повідомлення за кордоном, повідомити, що ми добиваємося демократичних прав людини і зовсім не хочемо протистояти місцевій владі. Те, що у нас відняли землю, це факт. Зараз ми діємо абсолютно в рамках закону про «селянські організації». Він також розповів, що за всі ці роки місцева влада різними обманними шляхами забирала у селян землі. Наприклад, колишній мер м. Фуцин  Лі Десян розробив так званий план використання південних земель і надав його своїм вищестоящим, при цьому згадавши, що ці 570 000 му землі, це все пустинна гола необроблена місцевість. Коли вищестоящі чиновники дали йому згоду на реалізацію цього проекту, він почав розпоряджатися цією землею, що обробляється селянами. Також на цій площі жили чимало селянських сімей, яких змусили залишити свої будинки, внаслідок чого вони позбулися засобів для існування.   Зараз вони збираються великою групою поїхати до Пекіна з апеляцією.

 

Ще один представник селян Ван Куалін сказав кореспондентові ВЕ: «Я зараз дуже уважно спостерігаю за тим, що відбувається в селі Дуннанкан, сотні тисяч селян теж з очікуванням спостерігають. Якщо уряд не почне пригнічувати незадоволеність селян, це викличе подібні масові дії селян в захист прав і в інших районах. Зараз керівництво м. Фуцин проводить збори з цього питання. Всі ті права, які надає нам конституція, ми повинні самі собі вибивати, інакше, ми просто не можемо ними скористатися, вони не є такими, що реально діють».

 

Ван Куалін також відзначив: «Згідно із законом держава повинна щоосені виплачувати селянам «плату за обробіток землі», яка в 2007 р склала 17,6 юанів за 1 му землі, але після того, як ця земля була відібрана владою, вже впродовж десяти з гаком років селянам ці гроші не виплачуються, вони всі осідають на рахунках місцевих чиновників».

 

Напередодні 4 червня 2007 (день пам'яті загиблих під час бійні на Тяньаньмень в 1989г) правозахисник з м. Цзямусі Ян Чунлін, а також Ван Куалін і Юй Чжан висунули гасло «Нам не потрібна Олімпіада, нам потрібні права людини», до того ж під великим тиском їм вдалося зібрати декілька тисяч підписів селян і передати їх закордонним ЗМІ. Це викликало велике хвилювання КПК. Влада відразу ж почала здійснювати політику жорстокого придушення, підкупів, залякування, розповсюдження брехні. Цих троє правозахисників було арештовано, але під тиском міжнародної громадськості, влада в кінці була змушена відпустити їх на свободу, але Ян Чунлін досі знаходиться в ув'язненні в місцевому слідчому ізоляторі.

 

Від редакції: Ці незаконні дії влади не залякали і не зломили селян, твердий дух Яна надихнув їх, через півроку свідомість понад 40 000 селян прояснилася, вони почали тверезо думати про те, що відбувається і ясніше почали розуміти, що корумпований уряд КПК вже не зможе змінити своєї природи, і лише своїми власними зусиллями селяни можуть уникнути рабської долі, на яку їх прирікає цей уряд.

 

Понад 40 000 селян звертаються до людей усього світу з проханням підтримати їх в їхніх зусиллях захистити свої демократичні права!

Фан Сяо, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...