• Академіки закликали ліквідувати систему трудових таборів у Китаї

  • Середа, 12 грудня 2007 року
  
Група відомих китайських академіків і адвокатів звернулася 4 грудня до комуністичного уряду із закликом ліквідувати систему трудових таборів, заявивши, що ці установи системи виконання покарань порушують основні права людини і конституцію.

Звернення 43 академіків і адвокатів, яких очолив правознавець і економіст з впливової Академії соціальних наук КНР Мао Юші (Mao Yushi), направлене в держраду, кабінет міністрів КНР. У відкритому листі йдеться, що система «перевиховання працею» суперечить конституції, оскільки позбавляє тих, хто поміщений в табори, права на юридичний процес і публічні судові слухання, а також права на оскарження вироку.

Відкритий лист датований 4 грудня, коли в Китаї щорічно проголошується «день пропаганди закону», і широко розповсюджений по інтернету зусиллями правозахисної групи Chinese Human Rights Defenders. «Система перевиховання через працю існує вже протягом 50 років, проте тепер вона вступає в суперечність з тенденціями часу, будучи серйозною перешкодою на шляху до поліпшення державної системи права, - сказав AFP один з підписантів звернення, фахівець з права з Пекінського університету Хе Вейфан (He Weifang). - По суті, ухвали (про покарання) приймаються міліцією або політичними лідерами (комуністичної) партії, що є прямим порушенням конституції».

Крім порушення конституційних гарантій особистої свободи, відзначає він, ця система також вступає в суперечність з китайськими законами і міжнародними угодами, підписаними Китаєм.

Серед інших лист підписали колишній секретар офісу держради Юй Мейсунь (Yu Meisun), професор права в Китайському університеті політики і права Гуо Шийю (Guo Shiyou), фахівець з права з Народного університету Чжан Мін (Zhang Ming). Система «перевиховання працею», що діє в КНР, вже давно вважається формою порушення прав людини, що суперечить конституції, в доповідях таких відомих правозахисних організацій, як Amnesty International і Human Rights Watch.

Зокрема, за даними Amnesty International, з метою «зачистки» крупних міст перед Олімпійськими іграми-2008 почастішали випадки застосування затримань без суду (зокрема за програмою «Примусового лікування від наркозалежності»), а також розширений перелік малозначних злочинів, які караються «перевихованням працею». Комітет з прав людини ООН також постійно закликає Китай ліквідувати цю систему.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...