• Міністр торгівлі Китаю Бо Сілай: від трудових таборів до АТЕС

  • Середа, 12 вересня 2007 року

Один з ключових китайських делегатів самміту АТЕС у Сіднеї міністр торгівлі Китаю Бо Сілай домігся підвищення всередині комуністичної партії, працюючи в адміністрації трудових таборів у провінції Ляонін, яка є однією з найголовніших індустріальних баз Китаю.

Виникає питання: як цій людині дозволили в’їхати до Австралії?

Дивлячись на посаду міністра торгівлі, багато австралійців можуть вирішити, що Бо Сілай – це китайська версія скарбника Австралії Пітера Костелло або міністра торгівлі Уоррена Трасса.

Однак посадою вся схожість і обмежується.

На Бо Сілая подані позови щонайменше в десяти країнах, включаючи Канаду, Австралію, США, Великобританію, Ірландію та Іспанію, по таким обвинуваченням, як систематичні тортури та геноцид.

Тут в Австралії місцевий практикуючий Фалуньгун Пань Юй шукає правосуддя в австралійських судах після того, як пройшов через тяжкі страждання в центрі ув’язнення Данань в Шеньяні, яким керував Бо Сілай.

Юй сказав, що пробув в ув’язненні півроку. Його піддавали багатьом видам тортур та принижень за те, що він поїхав до Пекіну подати апеляцію на рішення компартії про переслідування Фалуньгун. Послідовники цього руху в Китаї зазнають репресії з 1999 року.

«Коли одного дня люди усвідомлять розмах скоєних злочинів, вони будуть шоковані і зжахнуться», – вважає Юй.

Він заявив, що Бо Сілай відкрито дав дозвіл своїм підлеглим використовувати тортури, щоб змусити послідовників Фалуньгун відмовитися від своєї віри. З вини Бо Сілая різко збільшилася кількість смертей в результаті тортур.

Коли Бо займав посаду губернатора провінції Ляонін (січень 2001 р. – лютий 2004 р.), він розвинув широку мережу центрів ув’язнення та витратив більше 1 мільярда юанів на модернізацію відомих своєю жорстокістю концентраційних таборів, таких як Масаньцзя.

За даними інформаційного центру Фалунь Дафа, провінція Ляонін інвестувала в 2003 році 500 мільйонів юанів в Шеньян для будування першого тюремного комплексу в Китаї, призначеного для утримання виключно послідовників Фалуньгун. Площа комплексу понад 1,3 кв. км.

Перші повідомлення про жахаючі звірства – насильницьке вилучення органів у живих послідовників Фалуньгун – також поступали з провінції Ляонін.

Автори звіту з розслідування тверджень про вилучення органів, колишній держсекретар Канади з питань Азіатсько-Тихоокеанського регіону Девід Кілгур та міжнародний правозахисник Девід Мейтас, до візиту Бо Сілая на самміт АТЕС також відвідали Сідней.

Завдяки зусиллям Д. Кілгура та Д. Мейтаса політичні лідери Австралії приїхали на самміт АТЕС, будучи добре обізнаними з безжалісною природою комуністичного режиму Китаю.

Наболіле питання полягає в тому, чи мають вони моральну силу, щоб виступити на захист основних людських цінностей та демократичних інститутів, які вони прагнуть представляти?

Ендрю Керлісл, Глен Муллінс. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...