• Темна сторона Шаоліньського монастиря

  • Середа, 30 травня 2007 року

Поки я піднімався на гору Суншань, дощ перестав іти, та сонце пробилося крізь хмари. Я прийняв це як добре знамення на моєму шляху до „Чистої Землі Буддизму" - знаменитому буддійському Шаоліньському монастирю, який знаходиться в місті Денфен Китая.

Але після 4 годин знаходження в храмі я зрозумів, що назва „буддійський" є лише фасадом.

Шаоліньський монастир: бізнес як звичайне явище

Як буддист я завжди, входячи в храм, запалюю фіміам. Запалювання фіміаму потребує певного етикету та благоговіння. Бажана хороша якість фіміаму, але це не повинно доходити до крайності.

Я був шокований, побачивши порядок запалювання фіміаму в центральному залі Шаоліньського монастиря. Найтонша паличка була товстіша за руку, діаметр найтовстішої палички був більше діаметра чашки. Кожна паличка була завдовжки в 4 фути.

В минулому, хто б дозволив собі настільки недбало палити такі дорогоцінні палички? Тому не важко здогадатися, що запалювання здійснювалося більше для збирання грошей, ніж для вираження поваги до Будди. Однак, будучи буддистом, я все ще вірив, що зможу запалити палички з чистим серцем

Коли я стояв у черзі, щоб купити палички для запалювання, я спостерігав, як шаоліньські монахи притягують в центральний зал туристів для виманювання грошей. Три монахи сиділи перед входом в зал та просили кожного відвідувача підписатися в молитовнику.

Потім монахи сказали, що настоятель монастиря буде співати молитви для того, щоб відвернути біди, і що після цього вони могли б купити палички для запалювання та виразити свою шану до Будди.

Якби людина, яка стояла попереду мене, не була би так одурена, теж саме сталося б і зі мною. Коли монах сказав, що ціна палички, яку він вибрав, була 6 000 юанів (приблизно US$770), турист збліднув. Уявіть, 6 000 юанів лише за одну паличку для запалювання!

Його дружина була близька до зомління і сіпала його за руку, щоб піти. Але монах, що стояв перед ними, сказав туристу: „Але, пане, ви вже написали своє ім'я в молитовнику". Таким чином, йому довелося перед статуєю Будди та під поглядами оточуючих зі скрипом серця уплатити названу ціну.

Я був збентежений та пішов. Якби я навіть міг дозволити собі заплатити таку ціну, я би все одно не став витягувати з гаманця такі гроші. Оббирати людей та ще і перед статуєю Будди - це ганьба!

По дорозі до виходу з храму я побачив, що двері в останній зал були відчинені, і люди поклонялися статуї та запалювали фіміам. Я подумав, що, може, тут не доведеться платити стільки грошей, я би міг покласти гроші в ящик для пожертви по своїм можливостям. Однак, як виявилося, я помилявся.

Я запалив паличку для фіміаму та зробив три земних поклони. Але не встиг я піднятися з колін, як до мене підійшов монах. Він сказав, що цей зал був для відвідувачів, які хочуть загадати бажання, і я повинен вибрати мішечок з благоговіннями, на кожному мішечку було написано шість рядків з поеми, і кожний рядок починався з числа. Він попросив мене обрати число з мішечка, який я вибрав.

Я обрав найменше число - 6, монах сказав мені, що кожне число означає сто днів, тому монахи будуть читати молитви за мене 600 днів, щоб мої бажання здійснилися. Він сказав, що кожен день коштує 1 юань, тому я повинен заплатити 600 юанів (приблизно US$78). В моїй душі було обурення та сором. Я виклав гроші на стіл та поспішив покинути це місце.

До того, як я покинув храм, я побачив гіда, що вів групу туристів. Вона казала: "Настоятель монастиря Ши Юнсінь дуже заповзятливий. Якби він не пішов до релігії, він міг би стати підприємцем або, можливо, авторитетним лідером комуністичної партії..."

Я промовчав. Як може настоятель буддійського храму бути близьким до бізнесу, грошей чи політичної влади?

Цей досвід змусив мене повірити, що тепер в святому Шаоліньському монастирі поклоняються грошам, а не Буддам. Де сьогодні можна знайти „Праведне місце Буддизму"?

Хайтень Луди. Велика Эпоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...