• Коли Пекін намагається контролювати наші розважальні заходи

  • Середа, 18 квітня 2007 року

Усім відомо, що комуністична партія Китаю (КПК) любить робити все по-своєму, вона добилася контролю над усіма аспектами життя китайського народу шляхом ганебного правління. Більше того, одкровення перебіжчиків із Китаю таких, як колишній високопоставлений дипломат Чень Юнлінь і колишній офіцер державної безпеки Хао Фенцзюнь, підтвердили той факт, що Пекін також намагається контролювати мільйони етнічних китайців у всьому світі, незважаючи на те, що вони, можливо, народилися не в Китаї, і є громадянами іншої країни.

Будучи, як і раніше незадоволеною своїми стандартними спробами нав'язати світові фальшиву «Серединну державу», КПК удалася до ще нижчих інтриг. Останні декілька років вона намагається контролювати розважальні заходи, які проходять по всьому світу.

Щороку, починаючи з 2004, Телебачення Нова династія Тан (НДТТВ) організовує свою знамениту Новорічну виставу традиційної китайської музики й танців. Виступи проходять на провідних сценах, таких як Радіо Сіті Мюзик-хол, концерт також транслюється по всьому світу через супутники. Раніше, як правило, передачі велися китайською мовою, але в даний час зросла кількість програм англійською.

Щороку при підготовці до цього концерту виникають проблеми через відмову спонсорів фінансувати виставу, а також проблеми пов'язані з тим, що публічні особи піддаються нападкам, через своє бажання надіслати схвальне повідомлення або просто відвідати виставу. Не важко здогадатися, хто стоїть за всім цим. Коли китайські дипломати дізналися, що спектакль, присвячений китайському Новому 2007 рокові, проходитиме по всій Австралії, вони відразу ж почали відправляти листи політикам, щоб спробувати переконати їх у тому, що це шоу не є «культурним заходом», і відрадити їх від відвідин чи відправки листа в підтримку вистави. Бізнесмени, які хочуть стати спонсорами концерту, також стають мішенню для нападок. Проте найбільш вражаючим випадком є відміна спектаклю в Південній Кореї, на яку Пекін чинив такий сильний тиск, що обдурені політики Сеула піддалися брехні, і сприяли забороні вистави.

Подібні дії китайських дипломатів навряд чи відповідають Віденській конвенції, яка визначає рамки діяльності дипломатів. У ній ясно сказано, що їм не слід втручатися у внутрішні справи країни, у якій вони є гостями. Крім того, інструкція КПК від 16 грудня 2003 року демонструє їхнє ставлення до концертів НДТТВ:

«...керівництво центрального уряду наказало протидіяти їм будь-якими можливими методами. Якщо ж це неможливо, ми повинні стримувати, і зменшувати до мінімуму їхній вплив, щоб не дати їм зашкодити нашому концертові, присвяченому «Фестивалю весни».

До цього документа був прикріплений коментар із наказом: «Від бюро віщання й телебачення... потрібна беззаперечна покора наказові центрального уряду... Персоналові вашої організації забороняється давати інтерв'ю; нашим делегатам, які відвідують інші країни, забороняється дивитися подібні вистави...»

Проте від цих концертів отримують задоволення не тільки люди китайського походження: аудиторію складають люди всіх рас, віросповідань і кольорів шкіри. Отже, фактично КПК, починаючи із грудня 2003 року, намагається контролювати наші розважальні заходи, точно так, як вона контролює все в самому Китаї.

Неприпустимо, щоб тоталітарний уряд намагався вказувати, на який розважальний захід нам витрачати наші гроші. Кажучи відверто, якщо ми хочемо познайомитися з китайською культурою, тоді нам потрібний справжній продукт, а не якась підробка, створена політичною партією, яка витратила півстоліття для знищення цієї культури. НДТТВ відома в усьому світі своєю підтримкою прав людини, і я щиро сподіваюся, що, принаймні, одна частина концерту, присвяченого китайському Новому 2007 рокові, підтвердить боротьбу за основні свободи в континентальному Китаї. Це те, що я найсильніше вітатиму.

Денис Чарльтон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...