• Залізнична катастрофа в Китаї є поганою ознакою для Олімпіади (фотоогляд)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 29 квітня 2008 року
На сьогодні вже відновлено рух поїздів на залізниці, на якій учора сталася велика аварія, що забрала життя 70 чоловік, більше 420 здобули поранення. Китайська влада приховує, що поїзд, який перекинувся, є «спеціальним поїздом, що пропагує Олімпіаду». Агентство Сіньхуа і далі «промиває» китайцям мізки.

Агентство Сіньхуа повідомило, що на проведення відновних і ремонтних робіт було послано близько тисячі військових запасу, а також офіцерів поліції, 700 чоловік із загонів народного ополчення служби запасу, а також численні працівники залізниці та прості громадяни. Через 22 години після аварії, рух поїздів був повністю відновлений.

Китайська компартія (КПК) була сильно збурена цим інцидентом і доклала всіх зусиль, щоб щонайшвидше його вирішити. Китайські ЗМІ повідомили, що начальник управління залізниці й секретар парткому м. Цзінаня, до відомства яких належить ділянка залізниці, на якій сталася аварія, вже звільнені зі своїх посад. Західні коментатори вважають, що КПК переживає через те, що ця аварія може створити великий негативний вплив на майбутню Олімпіаду.

Річ у тому, що поїзд T195, який і став винуватцем катастрофи, має безпосередній зв'язок з Олімпіадою.

Як повідомив сайт Chinanews, 15 травня 2004 р. на офіційній церемонії, що проходила на пекінському залізничному вокзалі за участю представників олімпійського комітету, керівників м. Циндао та інших чиновників, було пущено новий поїзд T195, що курсує між Пекіном і Циндао. Цей поїзд був оголошений, як «спеціальний поїзд, що пропагує Олімпіаду», як поїзд, що несе «хмари щастя» майбутньої Олімпіади. Вагони цього поїзда спеціально оформлені у дусі майбутньої Олімпіади, по радіо в поїзді транслюються спеціальні передачі про Олімпіаду і так далі. Сам поїзд і обслуговування в ньому висококласне. Можна сказати, що цей поїзд є вісником і символом Олімпіади.

Рівно місяць тому на пекінському вокзалі була проведена пишна церемонія, на якій начальник поїзда T195 пані Лі Лі символічно пронесла вздовж кожного вагона поїзда олімпійський вогонь.

За наслідками розслідування, опублікованим шаньдунським комітетом «Нової народної партії», всі загиблі в аварії є пасажирами поїзда T195. Жоден із пасажирів поїзда 5034 не загинув.

На сайті рупора китайської компартії - агентства Сіньхуа, вранці в день аварії була опублікована стаття з таким заголовком: «Чжан Децзян поспішно прибув на місце події та очолив рятувальні роботи». У статті розповідалося, як Центральний комітет компартії серйозно ставиться до цього інциденту, як перші керівники компартії - генеральний секретар Ху Цзінтао, прем'єр міністр Вень Цзябао висловили свою критику й засудження на адресу винуватців того, що трапилося, і направили члена політбюро ЦК КПК, віце-прем'єр міністра Чжан Децзяна, негайно взяти під своє керівництво ведення рятувальних робіт. У повідомленні знову на перше місце були поставлені активні позитивні дії комуністичних лідерів, підтримуючи таким чином у свідомості китайців образ компартії, як «великої, світлої і правильної».

Ця аварія є найбільшою в Китаї за останні роки, проте стаття про те, що сталося, стояла не на першому, а на третьому місці на головній сторінці сайту. Зверху над нею, як завжди, стояли статті про те, як компартія активно бореться з корупцією та іншими згубними елементами. При цьому ні в одному повідомленні про аварію не згадувалося, що поїзд T195, який перекинувся, є «спеціальним поїздом, що пропагує Олімпіаду».

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...