• Виставка «Дорогою Істини, Доброти, Терпіння» була вимушена закритися раніше

  • Вівторок, 4 квітня 2006 року

 

Виставка молодих київських художників Вікторії Тюриної, Олени Балакіної і Ореста Цвілінюка «Дорогою Істини, Доброти, Терпіння», яка проходила в Центральному Палаці Дітей і Юнацтва в Києві, була вимушена закритися раніше, 26 березня.

На думку Вікторії Тюриної, ініціатором зриву виставки стала КПУ. “Я переконана, що саме комуністи стали ініціаторами того, щоб закрити цю виставку на 2 дні раніше і не допустити глядачів до картин, які розповідають про злочини комуністичної партії. Якщо наша країна демократична, подібні дії тут неприпустимі”.

Переслідування віруючих, було однією з тем виставки. У картинах розповідалося про жорстокі репресії у Китаї, від яких потерпають ті, хто займається практикою Фалунь Дафа і вірить у принципи Істини, Доброти, Терпіння. За даними багатьох правозахисних організацій, репресії щодо Фалунь Дафа в Китаї здійснює правляча комуністична партія.

Художниця продовжує: «З 1999 р. я почала займатися практикою Фалунь Дафа, з метою покращення здоров'я і підвищення рівня духовності за принципом Істина-Доброта-Терпіння. У Китаї, на батьківщині цієї системи вдосконалення, через велику популярність, практика почала переслідуватися. Я на собі відчула всю користь Фалунь Дафа і принципів Істини, Доброти, Терпіння, тому мене дуже турбують переслідування безневинних людей, які мають місце в Китаї. Я хочу розповісти людям про трагедію, що відбувається зараз з мирними і добрими людьми, а тому присвятила цій темі свої роботи.

За словами художників, лише за вправи чи книги Фалунь Дафа без суду і слідства людей відправляють у в'язниці і трудові табори. У в'язницях від практикуючих вимагають відмовитися від принципів високої моралі, із застосуванням побоїв, знущань і тортур. Абсурд і жорстокість цих переслідувань викликають обурення світової громадськості. Уряди багатьох країн, Міжнародна Амністія, ООН охарактеризували ці репресії як геноцид і закликають Китай до їх негайного припинення.

Розповідає Орест Цвілінюк: «З самого початку розповсюдження, практика Фалунь Дафа віталася в себе на батьківщині, у Китаї. Отримувала нагороди і заохочувалась урядом. Коли в 1999 році підрахували кількість практикуючих Фалунь Дафа, виявилося, що їх майже вдвічі більше ніж членів комуністичної партії Китаю. Така кількість духовно незалежних людей викликала побоювання КПК щодо можливої втрати впливу і влади в країні. Починаючи з липня 1999 року, уряд Китаю розпочав широкомасштабні репресії проти тих, хто практикував Фалунь Дафа. Репресії тривають і нині».

Олена Балакіна прокоментувала одну зі своїх робіт: «На картині я зобразила дитину, яка залишилася сиротою внаслідок цих репресій. Я вважаю що, чим більше людей буде знати про це незаконне переслідування, тим менше буде можливостей для повторення цього де-небудь іще». Незважаючи на те, що виставка була скорочена на два дні, за словами художників, багато людей устигли відвідати її, а також висловити підтримку і розуміння проблем, піднятих у роботах.

Згадуючи перші дні виставки, художники розповідають, що їм особливо запам'яталася група дітей, що відвідала виставку з класним керівником. За словами Вікторії Тюриної, діти дуже перейнялися роботами. Коли вони розглядали картини із зображенням площі Тяньаньмень, на їхніх обличчях відобразилась глибока скорбота і співчуття до людей, що зазнали страждань. «Дуже зворушливо бачити в наш жорстокий час такі добрі і незачерствілі серця», - сказала Вікторія Тюрина. «Серед дорослих нечасто зустрінеш такі якості, як жаль, співчуття і просте бажання допомогти. Я вважаю, що діти бачать головне, не відволікаючись на другорядне. Просто вони знають, що страждання людей - це погано, і так не має бути».

«Ми ще більше упевнилися в тій небезпеці, яку несуть із собою тоталітарні системи й уряди, і будемо з іще більшим натхненням розповідати про це людям за допомогою наших виставок», - підсумували київські художники.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...