• Кращі результати показали діти, яким читали до школи

  • П'ятниця, 24 березня 2006 року
Автори комплексного (всебічного) вивчення рівня читання дітей рекомендують проводити інформаційні кампанії, щоб пояснити батькам необхідність читати дітям і забезпечити їхні будинки книгами.

Відповідно до результатів останніх досліджень в Ірландії, метою яких було визначення рівня навичок читання, бідність і низький рівень освіти в родині як і раніше сильно позначаються на рівні підготовки дитини.

Фахівці The National Assessment of English Reading протестували в школах країни вісім тисяч першокласників і п'ятикласників.

За даними досліджень, рівень школярів досить високий і практично не змінився із часу останнього дослідження, що проводилося в 1998 році. Дослідження показали, що у дітей з неповних родин або родин, де батьки безробітні, рівень навичок читання значно нижчий. Аналогічні результати були й у дітей, що перебувають на обліку в лікарні.

Погані результати спостерігалися в тих дітей, батьки яких мали незакінчену освіту, а також у 4% п'ятикласників, які проводили перед телевізором більше п'яти годин на день. Приблизно15% дітей, що навчаються в школах з несприятливими умовами, мають досить низькі показники.

Дослідження показали, що діти, яким батьки читали до школи, вчаться краще. Такі ж результати були в дітей, що мали доступ до книг та енциклопедій. У результаті досліджень з'ясувалося, що у дітей, чий вік був нижче середнього в їхньому класі, показники також були нижче середніх. Виявилося, що ті першокласники, яких навчали тимчасові або недосвідчені вчителі, показували невисокі результати.

У першокласників імовірність учитися у некваліфікованих і тимчасових учителів більше ніж у п'ятикласників. Також з'ясували, що практично половина вчителів, задіяних у програмі допомоги відстаючим, не закінчили річний курс коррекційного навчання. Як і в попередніх тестах, за оцінкою рівня навичок читання дівчатка показали результати значно вищі, ніж хлопчики.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...