• У Китаї є підозри на появу пташиного грипу, небезпечного для людини

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 11 грудня 2007 року
 
Як повідомило міністерство охорони здоров'я Китаю, в провінції Цзянсу за один тиждень вже зареєстровано другий випадок захворювання на пташиний грип, небезпечним для людини штамом H5N1. Тепер Всесвітня організація охорони здоров'я (ВОЗ) не виключає, що цей вид грипу може передаватися від людини до людини.

2 грудня син 52-річного жителя м. Нанцин провінції Цзянсу помер від пташиного грипу, а наступного дня увечері у його батька почався жар. Заздалегідь йому поставили діагноз - пневмонія і поклали в лікарню на лікування. 5 грудня центр із профілактики і контролю захворювань узяв аналізи з його дихального тракту, які показали, що у нього позитивна реакція на пташиний грип, штам H5N1.

Відповідні комітети в Китаї розгоррнули дослідження, чи передається цей вірус від людини до людини. Всі випадки захворювання на пташиний грип, які зустрічалися раніше, відбувалися після контакту людей з хворою свійською птицею. Учених турбує факт передачі хвороби через людей, - це викликало б величезне лихо.

Організація ВОЗ дуже стурбована тим, що померлий від пташиного грипу 24-річний хлопець зовсім не стикався з хворою свійською птицею, і до того ж в Цзянсу зараз не зареєстровано жодного захворювання свійської птиці.

Спікер ВОЗ, пан Джон Рейнфорд заявив, що необхідно провести всебічне дослідження. Він відзначив, що передача пташиного грипу від людини людині зустрічається украй рідко. Всього в світі було зареєстровано три таких випадки: у В'єтнамі, Камбоджі та Індонезії.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...