• Апелянти з Синцзяна вимагають дотримання прав і свобод людини

  • Вівторок, 11 грудня 2007 року

 

Нещодавно 16 апелянтів із Синцзяна були вимушені поїхати з апеляцією до Пекіна, оскільки місцева влада не вирішила їхню проблему. В день права (3 грудня) двоє представників синцзянских апелянтів 76-річний Тан Шишен і Лян Сюйін, якому понад 60 років, були арештовані після того, як вони вийшли з будівлі пекінського верховного суду (троє чоловіків схопили їх під лікті і посадили в машину).
 
Зараз вони знаходяться в ув'язненні в пекінському представництві м. Шіхецзи округу Синцзян звідки вони родом. Ці 16 апелянтів вигукують: «Ми втратили будь-яку довіру нашій місцевій владі, у них зовсім немає бажання займатися нашими питаннями, ми абсолютно законно поводимося з апеляцією, а вони незаконно перешкоджають нам це робити. Ми сподіваємося, що люди з інших країн допоможуть нам закликати китайський уряд повернути нам права людини і наші свободи, а також право на існування».
  
Дочка Тан Шишен говорить, що в день затримання вона дзвонила в офіс, куди відвезли її матір, але їй не дозволили поспілкуватися з родичкою. Пізніше сказали, що її мати сама пішла з офісу. Аж до сьогоднішнього дня від Тан Шишен немає ніяких звісток. Дочка дуже переживає за неї, та жінка перший раз в Пекіні, до того ж вона безграмотна і не вміє читати.  

Ще одні апелянти, які проживають в Синцзяні, - це сім'я Фен Шуйци, що складається з п'яти чоловік. 15 листопада вони поїхали до Пекіна для подачі скарги. Дорогою вони помітили переодягнутих агентів, що слідували за ними, яких послали, щоб вони не дали сянганским апелянтам доїхати до Пекіна. Щоб сховатися від   стеження сім'ї Фен Шуйци довелося поміняти 4 автобуси. Вони їхали 5 днів і 5 ночей, їх стільникові телефони прослуховувалися. Інформація про цих апелянтів була передана до Пекіна в ті інстанції, в які вони могли звернутися. Таким чином, якби вони реєструвалися, їх відразу б схопили. Сім'я Фен Шуйци знаходиться в Пекіні вже багато днів, але вони досі не подали свою скаргу, оскільки побоюються затримання. Ці люди вже вдесяте протягом 7 років приїжджають до Пекіна з апеляцією.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...