• Хвилювання з приводу розширення влади Китаю

  • Понеділок, 24 вересня 2007 року
Глобальне опитування, здійснене дослідницьким центром Pew, показало, що зростаюча економічна та військова міць Китаю викликає хвилювання у деяких країн.

В межах дослідження громадської думки протягом 2-х місяців в 46 країнах та на палестинських територіях було проведено 45 239 інтерв’ю. Це найбільше опитування за останні 6 років. Воно виявило, що невдоволення Китаєм превалює в Західній Європі, зокрема в Іспанії (43%), Німеччині (54%), Франції (51%) та Італії (61%). Посилення економічної міці Китаю Західна Європа сприймає як загрозу економічній безпеці. Дві третіх італійців та французів вірять, що експансія Китаю негативна для їхніх країн. Ендрю Когут, президент дослідницького центру Pew, стверджує, що розвинені країні особливо бояться конкурентного тиску з боку Китаю.

Японія ставиться до Китаю ще гірше: 67% японців мають щодо нього негативну думку, 29% – позитивну. Це показує, що в настроях японців сталися значні зміни: в 2002 р. опитування «Настрої в світі» (Global Attitudes Survey) виявило, що до Китаю позитивно ставилися 55% японців. В Індії частково також посилилося негативне ставлення до Китаю – відсоток людей, які позитивно ставляться до країни, знизився з 56% в 2005 р. до 46% в 2007 р. У цілому, однак, в Азії імідж Китаю залишається позитивним, зокрема в Малайзії (83%), Пакистані (79%), Бангладеш (74%) та Індонезії (65%).

Економічна міць Китаю викликає занепокоєння в Мексиці, Чехії, Південній Кореї та Індії. Значна більшість жителів цих країн вважає, що економічне зростання Китаю є негативним чинником: Мексика – 55%, Чехія – 56%, Південна Корея – 60%, Індія – 48%. Цілком протилежна точка зору спостерігається в Африці: серед опитаних африканських націй більшість вітає економічну міць Китаю. Наприклад, 80% нігерійців вважають, що економічне зростання Китаю – це хороше явище.

Військова експансія Китаю є більш серйознішою причиною для хвилювання, ніж економічне зростання. Приблизно дві третіх опитуваних у США (68%) та Канаді (66%) кажуть, що посилення військової влади в Китаї – погано для них. В інших країнах ставлення до цього питання ще більш негативне: Південна Корея – 89%, Франція – 84%, Японія – 80%, Німеччина – 77%,  Росія – 70%. Більшість індійців (59%) також розділяють цю думку.

Хвилювання стосовно військової експансії Китаю з боку його сусідів – Індії, Японії та Південної Кореї – цілком природне, якщо взяти до уваги гірку історію стосунків цих націй з комуністичним Китаєм. Інші нації, які межують з Китаєм, ця проблема абсолютно не бентежить. Більшість мешканців Пакистану (57%), Малайзії (57%) і Бангладеш (51%) вважають, що могутня китайська армія – це добре для їхніх країн.


Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...