• Попередження Заходу: підтримка китайського режиму піддає ризику демократичні інститути

  • Понеділок, 1 жовтня 2007 року

«Західні демократичні держави, підтримуючи економічні стосунки з китайським режимом, повинні вимагати від нього дотримання прав людини. Інакше, вони поступово відійдуть від демократичних принципів», – вважає доктор політичних наук і продемократичний адвокат Цзюньтао Ван.

Др. Цзюньтао Ван виступив з промовою на форумі, організованому правозахисною організацією Free China («Вільний Китай»). Він сказав, що багато людей на Заході все ще мають помилкове розуміння економічної ситуації Китаю.

«Перед тим, як Китай увійшов до ВТО (Всесвітня торгова організація), багато хто вірив, що ВТО та глобалізація змінять Китай. Однак по суті, як бачать це експерти з Китаю, Китай через ВТО змінює світ», – заявив др. Ван «Великій Епосі».

Др. Ван стверджує, що китайський режим здобув величезну вигоду від членства у ВТО.

Він також сказав, що шляхом узаконеного рабства китайський уряд скорочує витрати на робочу силу, а шляхом конфіскації селянських земель по всій країні – витрати на землю. В результаті західним компаніям створені дуже сприятливі умови для інвестування в Китай.

«Все більше й більше великих компаній вкладають весь свій капітал у Китай», – відзначив др. Ван.

«Китай володіє дешевою кваліфікованою робочою силою. А хто виплачує робітникам низькі зарплати? Уряд. Він порушує права профспілки. Він допомагає великим компаніям отримувати прибуток та «обробляє» членів парламенту західних країн».

 

«Це ставить західні країни у складне становище», – сказав др. Ван. – Або вони закриють свої благодійні фонди та профспілки, або будуть продовжувати віддавати свої гроші Китаю. Вони також можуть ухилитися від виконання вимог ВТО та використати протекційні заходи, щоб блокувати торгівлю з Китаєм».

Він заявив, що вирішення проблеми не в тому, щоб змусити Китай змінити курс обміну валюти.

«Змінивши його, уряд Китаю все одно буде завдавати проблем китайським людям. Він може ще більше понизити зарплатню та продовжувати підтримувати конкуренцію.

Щоб вирішити проблему, потрібно створити з'єднувальну ланку між економікою та стандартами прав людини.

Західні демократичні держави здійснюють вкрай безглузду політику, ігноруючи права людини. Це показує їх бажання відступити від демократії».

Др. Ван попередив Захід: «Підтримуючи економічні стосунки з китайським урядом, ви допомагаєте йому знищувати вас. Якщо ви зробите так, що Китай прийме міжнародні стандарти у сфері прав людини, тоді у вас буде можливість скласти конкуренцію китайським товарам. Таким чином, ви зможете як і раніше залишатися державами всезагального благоденства».

На думку др. Вана, користь від політичної реформи в Китаї зможе відчути не тільки китайський народ, але й зовнішній світ.

Поки Китай буде втрачати свою частку на міжнародному ринку, збільшиться платоспроможний попит населення та розшириться внутрішній ринок Китаю. У такому випадку китайці вже будуть здатні купувати іноземну продукцію.

Др. Ван сказав, що у Китаю з’являється все більше можливостей диктувати свої умови світові.

Володіння ядерними ракетами далекої дії та величезними резервами іноземної валюти дає Китаю спроможність примушувати інші країни коритися.

Однак є суттєва різниця між тим, як західні та китайські люди дивляться на Китай. На Заході Китай розглядають як єдине ціле, а в Китаї – як суму окремих частин.

«Іноземці приймають Китай за ціле, оцінюючи його вплив на світ. Вони бачать економіку, яка швидко розвивається, та могутню військову силу Китаю (як показники сильного розвитку).

Однак з точки зору китайських людей, Китай являє собою велику кількість китайців. А у різних китайців є різні інтереси та думки. Так, вони були б раді реформувати політичну систему та розвивати економіку, але вони також хочуть насолоджуватися та спільно користуватися вигодами від розвитку. Вони не терплять, що маленька група китайців монополізує все», – закінчив др. Ван.

Бен Харлі. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...