• 70 000 селян з провінції Шансі мають намір повернути свою землю

  • П'ятниця, 14 грудня 2007 року
Після того, як 40 000 селян, що позбулися землі, з провінції Хейлунцзян на сайтах опублікували заяву, в якій вони оголосили свої права на відібрану у них землю , 12 грудня близько 70 000 селян з 76 сіл провінції Шансі на сайтах опублікували повідомлення всіх китайських громадян про те, що вони мають намір повернути собі назад відібрані у них 150 000 му землі.
 
У повідомленні йдеться, що ще в 50-х роках китайська влада під приводом будівництва водосховища, забрала у них 800 000 му землі. Протягом 30-ти років сльозами і кров'ю селяни намагалися повернути собі ці землі, і в 80-х роках Державна Рада повернула їм 300 000 му землі, і дозволила їм зайняти і використовувати її. Але фактично селянам дісталося з цього тільки 150 000 му, іншу під різними приводами, привласнили собі місцеві чиновники різних рангів, які здають її в оренду і на цьому заробляють щороку від 40 000 000 до 60 000 000 юанів (6000-8000$).
 
Як сказав пан Чжан Санмін, представник селян м. Хуаян, під цією відкритою заявою підписалося тільки 10627 селян, 10 днів тому були арештовані інші два представники селян м. Хуаян Чен Сичжун і Чи Дуанци, яких звинуватили в розповсюдженні листівок і здійсненні впливу на громадську думку.
 
Пан Чжан розповів: «У нас тут дуже багато великих проблем, місцеві чиновники дуже сильно корумповані, вони просто розпродують землю і в цьому також беруть участь органи громадської безпеки. За рік вони продали декілька тисяч му землі. Щоб повернути землю,  ми вже протягом 10 років звертаємося з апеляціями до уряду, але постійно зустрічаємося з політикою великого придушення і чинення тиску на представників селян».
 
Селянам для обробітку залишилося зовсім мало землі, до того ж найгіршої, в середньому на людину доводиться 2 му (1му=0,07га), цього їм не вистачає для того, щоб підтримувати своє життя, тому, щоб якось прожити, вони вимушені за високими цінами (понад 600 юанів за 1 му землі в рік) орендувати свою ж власну землю у чиновників.
 
Як повідомив представник селян повіту Далі, пан Сюй Лянчжун, зараз в їхньому районі проблема вже дійшла до свого піку, люди живуть в крайній убогості, діти не можуть вчитися в школі, літні люди не можуть скористатися лікуванням в лікарні. Вже понад 10 років вони звертаються до уряду, але ніхто не вирішує їхніх проблем.
 
Представник селян пан Лю розповів, що щороку представники селян з Шансі їздять до Пекіна з апеляцією, і кожного разу їх висліджують і повертають назад місцеві агенти спецслужб. Вони їздять за свій рахунок і вже витратили на це декілька десятків тисяч юанів. Недавно 50 з них були арештовані, двоє засуджені до року ув'язнення, троє повернувшись з ув'язнення, протягом якого їм не давали ні їсти ні пити і тримали в холодній камері, через що вони захворіли і померли. Він сам кожного разу після поїздки до Пекіна зазнавав арешту і ув'язнення на 15 днів.
 
У своїй заяві селяни повідомили, що їх дуже надихнули дії селян провінції Хейлунцьян і що вони твердо вирішили мирним шляхом повернути свої законні права на землю і розділити її порівну між селянами, і що вони хочуть повідомити про це всій країні.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...