• Під час Всесвітнього дня прав людини іноземним ЗМІ перешкоджають брати інтерв'ю у китайських апелянтів

  • Середа, 12 грудня 2007 року
 
10 грудня - Всесвітній день захисту прав людини. Як розповідає свідок, цього дня біля державного відділу по прийому звернень громадян дуже багато людей, вони приходять група за групою. Також багато іноземних кореспондентів прийшли, щоб взяти інтерв'ю у апелянтів. Але місцева влада направила сюди велику групу міліції, яка перешкоджала кореспондентам спілкуватися з китайськими апелянтами.
 
Сьогодні вранці кореспонденти з Гонконгу, Англії, Франції, Німеччини та інших країн попрямували до будівлі державного відділу з прийому звернень громадян, щоб узяти інтерв'ю у апелянтів, але деяких з працівників ЗМІ міліція перехопила по дорозі, деяких просто вигнала звідти, у деяких була конфіскована фототехніка або ж їх змусили видалити  фото, які вони зробили.
 
Цього дня в столицю з апеляцією приїхало понад 100 народних вчителів з провінції Хенань, це були представники апелянтів із понад 60 повітів і міст. Добратися до Пекіна вдалося не всім, деякі були затримані в своїх містах. В результаті всіх їх заарештували і відвезли в міліційних машинах. Але частині затриманих все ж таки вдалося дати інтерв'ю іноземним кореспондентам.
 
Протестуючі розповіли, що вони вже вдруге порівняно великою групою приїжджають до Пекіна з апеляцією, і що зробити це дуже нелегко - вони стикаються з дуже великими перешкодами від місцевої влади. Народні вчителі з міста Цяоцзо провінції Хенань Чжан Шечин, Цзян Цючен, Чжу Чумей і представники інших професій через свої наполегливі звернення були побиті або ув'язнені.
На думку багатьох правозахисних організацій, Китай є однію з країн, в якій більше всього порушуються права людини. Заради захисту своїх прав на свободу слова, свободу віри і так далі, китайські громадяни зазнають жорстокого ставлення з боку урядовців, терплять безліч лих і страждань.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...