• Понад 200 пасторів з підпільних християнських церков зазнали арешту в Китаї

  • Понеділок, 17 грудня 2007 року
У провінції Шаньдун на півдні Китаю арештовано понад 200 пасторів з підпільних християнських церков, присутніх на зборах із вивчення Біблії, повідомила 10 грудня організація China Aid Association.
 
7 грудня близько 13.30 китайською міліцією було арештовано 270 пасторів домашніх церков, які були присутні на зустрічі із вивчення Біблії в місті Ліньї провінції Шаньдун. Міліціонери, заявивши, що пастори беруть участь в «незаконному релігійному зборищі», скували їх по двоє наручниками і доставили в місцеве відділення міліції для допиту.
 
До 11 грудня понад 70 із них залишалися в попередньому ув'язненні. Ця подія демонструє «небажання китайської влади просувати політику терпимості щодо свободи релігії», відзначає China Aid Association.
 
Агентство Deutsche Presse-agentur отримало від представника міліції Ліньї по телефону інформацію, що під час операції було «затримано понад 200 чоловік». Але він відмовився дати які-небудь інші відомості про цю справу, тоді як співробітниця бюро у справах релігії Ліньї нібито взагалі «нічого не чула» про ці арешти.

 
Співробітниця відділення міліції району Хедун (Hedong) в Ліньї підтвердила мандаринській службі RFA, що декілька членів церкви затримано за незаконну зустріч. «Неможливо, щоб на них одягли наручники, - заявила вона. - А коли їх звільнять, я не знаю - це залежить від обставин».
 
Як заявив кантональній службі RFA один із учасників зустрічі в Ліньї, міліціонери вторглися в приміщення, де проходили збори 7 грудня, будучи очевидно впевненими, що накрили збори із розповсюдження забороненого духовного руху «Фалуньгун». «Коли міліція увірвалася в залу, ніхто з нас не відреагував на це», - відзначив учасник зборів, звільнений 9 грудня. За його словами, з кожного із затриманих зажадали заплатити 300 юанів (приблизно 40 доларів США) за повсякденні витрати під час 15-добового арешту. Проте, коли багатьох через 2-3 дні звільнили, міліція відмовилася повернути гроші, що залишилися.
 
Інший учасник зборів пастор на ім'я Лі відзначив, що 270 учасників зустрічі говорили про значення посту і страждання Ісуса, користуючись зменшенням зайнятості на сільськогосподарських роботах в зимовий час. За його словами, міліціонери поводилися як бандити, забравши два комп'ютери, відеокасети і камеру, телевізор, а також декілька екземплярів Біблії. «Близько першої години дня в приміщення вторглися міліціонери з десятка сіл і селищ, розташованих поблизу», - розповів він.
 
Ще один учасник розповів, що наліт був добре підготовлений. «Вони підготувалися до того, щоб заарештувати всіх. У кожне відділення міліції було доставлено 20-30 чоловік. Ми містилися в камерах по три дні і три ночі. Зараз деякі звільнені, але інші - в цілому понад 70 чоловік - переміщені в слідчий ізолятор», - відзначив він.
 
Пастор Чжан, також присутній на зборах, відзначає, що міліціонери явно діяли на підставі доносу про групу проповідників «Фалуньгун». «Вони поспішно отримали ордер і організували наліт на нашу церкву, заарештувавши людей без будь-яких пояснень або причин. Вони заявили, що нам слід було реєструватися у чиновників у справах релігії ще до того, як могли зрозуміти, що у наших зборів є релігійний привід. Ми ж не хотіли реєструватися, оскільки у разі відмови в дозволі на збори, ми ніде в материковому Китаї не знайшли б свободи віросповідання».
 
Офіційно в Китаї налічується 16 млн християн, проте релігійні активісти вважають, що їх кількість досягає 40 мільйонів. Всі релігійні організації зобов'язані проходити реєстрацію в місцевих державних органах, проте багато християнських груп відмовляються від цього, заявляючи про жорсткі обмеження релігійного життя в офіційних общинах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...