• У селі Шанвейдун знову відбулося криваве зіткнення

  • Вівторок, 18 грудня 2007 року
У селі Шанвейдун провінції Гуандун знову відбувся кривавий конфлікт, декілька сотень чоловік було прислано для охорони робітників, які будують в селі теплову електростанцію, внаслідок відбулося зіткнення з місцевими селянами.

Як розповідає один селянин села Шенвейдун, 14 грудня декілька сотень чоловік з десятком вівчарок приїхали в село на мотоциклах, щоб охороняти бригаду робітників, які почали будівельні роботи. Вони також обгородили будівельний майданчик дротом, до якого підключили струм. Більшість селян не наважилися виходити зі своїх будинків, але декілька десятків із них  вийшли, щоб перешкодити тим людям. Відбулося криваве зіткнення внаслідок якого чимало селян було поранено палицями і покусано собаками. Органи громадського порядку на місце події не з'явилися.

Селяни кажуть, що тільки наступного дня після цієї події в село приїхали представники влади і заарештували понад 10 селян. Аж до сьогодні вони все ще знаходяться в ув'язненні. Селяни дуже не задоволені діями влади, вони кажуть, що якщо влада знову, як і раніше пришле до них бандитів із собаками, то селяни дадуть їм відсіч всім селом.

Жителі цього села через невдоволення тим, що влада забрала у них землю під будівництво електростанції і при цьому дала їм дуже низьку компенсацію, кілька разів вже намагалися захистити свої права. Ще два роки тому, коли будівництво тільки почалося, вони намагалися перешкодити, але міліція відкрила по них вогонь і багато селян були поранені, щонайменше троє були вбиті. Після цього влада не тільки не розслідувала цю справу і не покарала вбивць, а навпаки віддала багато селян під суд, і їм були винесені терміни покарання. Аж до сьогодні 6 чоловік все ще відбувають термін в ув'язненні.

Цього року селяни цього села вже кілька разів проводили великі акції протесту, намагаючись повернути собі землю. Але кожного разу вони наштовхувалися на жорстоке придушення місцевою владою, внаслідок чого виникали криваві зіткнення з міліцією. При цьому жодного разу влада навіть не спробувала вирішити проблему мирним способом, через  що конфлікт між селянами і чиновниками почав все більше розростатися.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...