• Уряд Тибету у вигнанні звернувся до ООН із закликом зобов'язати Китай поважати права людини

  • Понеділок, 17 грудня 2007 року
Центральна тибетська адміністрація (ЦТА, як іменується уряд Тибету у вигнанні) звернулася 10 грудня до ООН із закликом зобов'язати Китай поважати права людини і релігійні свободи в Тибеті.

Цього дня в центральному храмі Цуглакхан в Дхарамсалі відбулася церемонія з нагоди 18-ї річниці вручення Далай-ламі Нобелівської премії миру і 61-ї річниці проголошення ООН Загальної декларації прав людини.

«Китайська народна республіка як країна-член ООН повинна ввести в практику декларацію прав людини ООН, - відзначив міністр у справах релігії і культури Церінг Пхунцок, додавши, - проте Китай продовжує не зважати на принципи декларації, порушуючи їх».

Нагадавши про жорстоке придушення основних прав людини щодо народу Тибету, зокрема прав на свободу слова і релігійних переконань, а також прав дітей, Церінг Пхунцок закликав Раду з прав людини ООН проявити велику ефективність у зв'язку з цими діями китайського уряду. Він повторив, що Китай повинен скористатися можливістю вирішення проблеми Тибету і привнести позитивні зміни в ситуацію усередині Тибету в рамках взаємовигідної політики «серединного шляху».

Як наголошується на офіційному сайті ЦТА www.tibet.net, міністр також підкреслив важливість здійснення підношень для молебня про довголіття, який проводитиметься для Далай-лами в січні 2008 року, щоб відзначити успішне завершення цього важкого року, а також для збільшення колективних заслуг тибетського народу.

Спікер парламенту Тибету у вигнанні Карма Чопхел виразив подяку і заклик до всіх урядів, членів парламентів і груп підтримки Тибету продовжувати надавати підтримку вирішенню проблеми Тибету. Звертаючи серйозну увагу на становище всередині Тибету, зокрема, на спроби підірвати релігійну ідентичність Тибету, відзначив він, парламент Тибету категорично засудив прийняті в Китаї нові правила із контролю за традиційною системою підбору духовних лідерів Тибету. Парламент, додав він, звернувся до ООН, до всесвітнього Ради з прав людини, до Міжнародного Олімпійського комітету і до Олімпійської асоціації Індії із закликом дати серйозну оцінку діям Китаю з поліпшення ситуації з правами людини в Тибеті.

Карма Чопхел закликав Асоціацію дружби між Індією і Тибетом та Індо-тибетську організацію Bharat Tibbat Sehyog Manch підсилити щирі взаємозв'язки між місцевими індійцями і тибетцями, додавши, що, незважаючи на деяку байдужість в приватних зв'язках, в цілому обидві общини виявилися в змозі підтримувати дружні взаємини.

У зв'язку з цією подією департамент інформації і міжнародних відносин ЦТА оприлюднив у Нью-Делі і Дхарамсалі свою третю доповідь із проблем розвитку і екології "Tibet: A Human Development and Environment Report, 2007", яка пропонує широкий огляд ситуації в сучасному Тибеті. Як показують дані дослідження, руйнівні тенденції, що виникли в Тибеті через бюрократичні перепони, що збільшуються, з боку китайського керівництва - обширна деградація пасовищ, високий рівень неписьменності, соціальне усунення від умінь, необхідних в умовах модернізації, хронічна маргіналізація, безробіття, недоступність основних благ - серйозно впливають на рівень життя тибетців.
Природний взаємозв'язок землі та людей, екології і людського розвитку, йдеться у доповіді, повинна стати нагадуванням про те, що виправлення допущених у минулому політичних помилок вимагає активного залучення тибетців, а не їхнього відчуження.

МЗС КНР вельми своєрідно відгукнулося на оприлюднення цієї доповіді, заявивши, що «в Тибеті було ліквідовано "жорстоке і похмуре кріпацтво", яке постійно намагається відновити кліка Далай-лами».

Як повідомляє Сіньхуа, представник МЗС КНР Цинь Ган на прес-конференції 11 грудня «виразив надію, що кліка Далай-лами на ділі відмовиться від позиції про "незалежність Тибету" і припинить спрямовану на відокремлення Тибету від Китаю розкольницьку діяльність».

Відповідаючи також на питання про доповідь лондонської організації 'Tibet Watch', в якій повідомляється, що Китай почав будувати відділення міліції поблизу монастирів з перспективою постійного втручання в життя ченців, примушуючи їх демонструвати лояльність китайському керівництву, Цинь Ган сказав тільки, що «не варто коментувати доповідь, зміст якої абсолютно не відповідає реальності». «Життя тибетців з кожним днем стає все щасливішим», - повторив китайський дипломат формулу, що відображає спроби Китаю виправдати придушення релігійної свободи в Тибеті.

Нагадаємо, що в Москві звернення ЦТА до Організації Об'єднаних Націй було представлене повноважним представником Далай-лами в Росії, СНД і Монголії паном Таші на вечорі, присвяченому 18-ій річниці вручення Далай-ламі XIV Нобелівської премії миру,  що пройшов 10 грудня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...