• Ми вже півроку не купуємо м'яса

  • Понеділок, 17 грудня 2007 року

Стрімке зростання цін, яке спостерігається в Китаї цього року, вже стало гарячою темою для розмов, яку можна почути в усіх куточках країни. Особливе підвищення цін на свинину і продукти помітно вплинуло на життєвий рівень нижчих верств населення. Економісти вказують на те, що в Китаї почалася інфляція.

Різке підвищення цін на свинину вже охопило всю країну, і це привело до того, що люди нижчих шарів суспільства не в змозі купувати м'ясо.

Мешканка невеликого міста провінції Юньнань пані Лі 12 грудня сказала кореспондентові ВЕ: «Торік м'ясо у нас коштувало 14 юанів за 1 кілограм, а цього року 28 юанів. Курка торік коштувала 20 юанів/кг., а в цьому - 33 юані. Багато хто просто не може собі дозволити купувати м'ясо».

За інформацією центру контролю цін, в середньому в 36 великих містах Китаю пісна свинина 3-7 грудня коштувала 26,78 юанів/кг., що на 1,98% вище, ніж на тиждень раніше.

Зростають ціни не тільки на продукти харчування. Як розповіла пані Лі: «Дуже зросли ціни на газ: раніше він коштував 78 юанів/ кг, а зараз коштує 115 юанів».

У місті Гуанчжоу після того, як у вересні почали зростати ціни на газ, багато жителів перейшли на використання вугілля в брикетах, оскільки були не в змозі платити за газ. Господар спеціалізованого магазину з продажу вугілля в брикетах, розташованого в районі Ліван м. Гуанчжоу, сказав, що, починаючи з недавнього часу, в його магазині щодня продається близько 5 000 брикетів вугілля, що в півтора рази більше, ніж на початку року. Один із мешканців району Юєсюй на прізвище Ту сказав, що, використовуючи вугілля в брикетах, він економить 50 юанів на місяць, на відміну від використання газу.

У пекінській газеті «Молодь» повідомляється, що через те, що подорожчала сировина і бензин, на пекінських ринках значно зросли ціни на молоко і локшину швидкого приготування.

За повідомленням газети «Столиця півдня», 1 грудня увечері люди в масках увірвалися в садибу господаря свиноферми, зв'язали його і ще одного працівника ферми, і забрали 85 свиней, що принесло збиток господарству в розмірі близько 200 000 юанів.

Китайський комітет з розвитку і реформ продовжує заявляти, що зростання цін пов'язане з проблемою ціноутворення не носить повсюдного характеру, і не викликає інфляцію. Але, як вважає економіст пан Мао Юйші, ці слова сказані просто для втіхи народу; коли ціна підвищується через проблеми в ціноутворенні, то це викликає коливання цін (підвищення і падіння), а інфляція - це коли гроші починають знецінюватися, а саме це й відбувається зараз в Китаї.

Ще один економіст, пан Лан Сянпін, говорить: «Ця ситуація з підвищенням цін відбувається через існування великих корумпованих сил, які заради своїх корисливих інтересів не гребуватимуть ніякими методами. На свої особисті потреби вони витрачають багато державних коштів, що й викликає ненормальну ситуацію в економіці. Сьогодні люди вимушені платити більше грошей за продукти, і ці кошти лягають в кишені корумпованих чиновників».

Лі Ту, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...