• Напередодні різдва побили дочку Суня Сяоді, таким чином примушуючи його виїхати з Пекіна

  • Четвер, 27 грудня 2007 року

Дочка китайського народного активіста в сфері захисту навколишнього середовища Суня Сяоді була побита невідомими біля квартири, в якій вони живуть в Пекіні, напередодні Різдва. Внаслідок чого вона тимчасово втратила слух. Є припущення про те, що таким чином влада намагається змусити Суня Сяоді залишити Пекін.

Сунь Сяоді раніше працював у провінції Кансу кадровим робочим на військовому підприємстві - урановій копальні №792. Через те, що він викрив факти неправильної утилізації устаткування, яке випромінювало радіацію, що привело до значного забруднення навколишнього середовища, це перешкодило деяким задумам керівників підприємства, а також знизило продуктивність копальні, місцева влада і керівники копальні помстилися йому за це. Останні два роки Сунь знаходиться на лікуванні в пекінській лікарні і одночасно постійно звертається до влади з апеляцією і вимогою вирішити його проблему.

В інтерв'ю кореспондентові радіо «Вільна Азія» дочка Суня Сунь Хайєн сказала: «Ті люди просто напали на мене і побили, навіть нічого не запитавши і не сказавши. А вчора (25 грудня) я пішла на обстеження в лікарню, там мені сказали, що у мене тимчасова втрата слуху». Сам Сунь Сяоді сказав, що днями у нього стався конфлікт з господарем квартири, яку вони знімають, і він зазнав побиття. Він вважає, що за всім цим стоїть пекінська влада, яка впродовж цього року підсилила тиск на нього, вимагаючи, щоб він виїхав з Пекіна.

Представник сайту «Оглядач життя китайських людей» Лю Фейює сказав, що готуючись до Олімпіади 2008 р., яка буде в Пекіні, пекінська міліція всіма способами прагне вигнати із столиці всіх апелянтів і так званих «інакодумців».

Ши Шань. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...