• Найбільше в Китаї озеро прісної води на межі цілковитого висихання

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 24 грудня 2007 року
Як повідомила гідрологічна служба провінції Цзянси, найбільше в Китаї озеро прісної води Поянху зазнало сильної засухи, його площа скоротилася з 4350 кв км до 50 кв км., рівень води впав із понад 20 метрів до 7,37 м, а загальний об'єм води скоротився з понад 100 млрд кубометрів до 100 млн кубометрів.

Як розповів співробітник гідрологічної служби провінції Цзянси, зараз на озері Поянху зафіксований найнижчий рівень води за всю його історію.

Як повідомляють китайські ЗМІ, в старе селище Учен раніше вела єдина дорога, що проходить через очерет і коли озеро розливалося, цю дорогу затоплювало і потрапити в селище можна було тільки на човні, воно перетворювалося на острів на озері. Але зараз ця дорога вже не тільки не затоплюється під час розливу озера, але озеро навколо неї висохло і залишилася лише потріскана земля. Риболовецьке господарство, яке було на невеликому острові, неподалік від селища Учен, кілька місяців тому зовсім спустіло і закрилося.
 
Як розповідають місцеві жителі, на великій площі|майдані, там, де зовсім недавно була вода, зараз одні тріщини шириною в два пальці. Колись вузька дорога, що вела в Учен, перетворилася на широку трасу, якою вільно їздять машини. Всюди в колишній долині річки можна бачити всохлі голови риб; вода, що залишилася в озері, помутніла і періодично з неї виходить дуже смердючий запах.
 
Засухи, що розростаються і посилюються, викликають стурбованість у людей, це сильно впливає на екологію, викликає недостачу питної води і приносить великі збитки рибопромисловим господарствам.   

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...