• Історії Стародавнього Китаю: Як добродійні матері виховували своїх дітей. Історія друга

  • Неділя, 11 травня 2008 року

Існує безліч історій про те, як у стародавньому Китаї матері, виховуючи своїх дітей, звертали особливу увагу на виховання моральності, і як потім ці діти приносили благо суспільству. Справді, можна тільки захоплюватися доброчесністю державних чиновників старовини. Чи є зараз такі люди?..

За часів правління династії Тан (618 - 907 н.е.) жив один високопоставлений чиновник на ім'я Цуй Сюаньху. Одного дня його мати глибокодумно сказала: "Я чула, що гарний чиновник веде просте, скромне життя, а поганий чиновник - марнотратний у грошах і живе фривольно. Я абсолютно згодна з цим. Я помітила, що багато наших родичів, які обіймають державні посади, дають своїм батькам великі гроші, але їхні батьки ніколи не питають своїх дітей, звідки у них ці гроші. Якщо ці гроші з їхньої зарплати, то це дуже добре, але якщо ні, то чим вони відрізняються від бандитів? Хоч, може, вони й не скоїли тяжких злочинів, та хіба може бути спокійною їхня совість? Ти отримуєш зарплату від уряду. Якщо ти не відданий усією душею державі та керуєш не в законний спосіб, не є чесним і порядним чиновником, то хіба тобі не буде соромно перед Небом, що дарувало тобі щасливу долю?"

Цуй Сюаньху дотримувався повчань матері: був чесним і добросовісним чиновником, що дотримувався законів і піклувався про людей та державу. Згодом він став відомий своєю непідкупністю і високою моральністю.

Традиційні китайські чесноти вчать бути чесною людиною, добросовісною й непідкупною, якщо ти є державним чиновником. Батьки повинні показувати дітям гарний приклад своїми словами й поведінкою, дотримуватися норм моралі. Це допоможе глибоко прищепити моральні принципи дітям.

Чжи Чжень. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...