• Чому китайський режим відмовився відразу прийняти міжнародну допомогу

  • Понеділок, 26 травня 2008 року
Тільки через три дні після могутнього землетрусу в провінції Сичуань китайська влада дозволила в'їзд у потерпілі райони іноземним рятувальникам. У цього є декілька ймовірних причин.

Можлива причина - радіація

Швидке зростання кількості жертв викликає загальне занепокоєння.

Хоча в рятувальних роботах було задіяно велику кількість  військового персоналу, але без фахівців із землетрусів і без спецобладнання очікується, що рятувальний процес буде дуже тривалим.

Проте, китайський режим негайно заборонив в'їзд групам  іноземних рятувальників і лише через 3 дні після лиха дуже неохоче прийняв допомогу інших країн.

Деякі можуть дивуватися, чому?

Багато країн, такі як Японія, Сполучені Штати, Великобританія і Німеччина, відразу після землетрусу запропонували Китаю використовувати як їхні рятувальні команди, так і устаткування.

Проте, попри їхні благі наміри, їм було негайно відмовлено. Згідно з повідомленням японської газети Mainichi  Shimbun (Daily  News), на багаторазові запити свого колеги з Японії китайський посол в Японії Цуї Тянкай (Cui  Tiankai) відповів: «Рятувальні роботи повинні ще обговорюватися на урядовому рівні».

Через день після землетрусу Віце-президент із цивільних справ Луо Пінфей сказав, що через автомобільні затори і погані погодні умови було абсолютно неможливо прийняти гуманітарну допомогу зарубіжних рятувальників відразу після землетрусу.

Колишній доцент Нанкінського університету, представник «Нової народної партії» Го Чуань заявив, що відмовлятися від міжнародної допомоги для керівництва безглуздо і нелюдяно. Загальновідомо, що всі сили для порятунку потрібно максимально докладати у перші 72 години після лиха, це період, в який можна врятувати найбільшу кількість людей. Після чого, в результаті втрати крові, болю, голоду і спраги, у жертв практично немає шансів вижити.

Ядерна радіація

Го Чуань вказує на дві можливі причини  відмови від допомоги рятувальників.

Перша - це старий комуністичний менталітет страху перед розкриттям  їхньої корумпованості. У цьому землетрусі руйнування таких  громадських будівель, як навчальні заклади, стало головною причиною масових жертв, а сталося це через недоброякісні будівельні споруди.

Інша причина полягає в тому, що, згідно з чутками, секретні ядерні бази і військові об'єкти в провінції Сичуань були пошкоджені, оскільки місцева влада постійно підкреслювала проблеми з радіацією. Природно, китайський режим не хоче, щоб ця інформація просочилася в зовнішній світ.

Як повідомило агентство Сіньхуа, що є рупором китайської компартії, наступного ж дня після землетрусу відділ охорони навколишнього середовища оголосив терміновий план дій для надзвичайних обставин із здійснення контролю за ядерною зброєю, радіацією і забрудненням водоймищ. Було  створено групу з 21 експерта, яку терміново направили в зону землетрусу для керівництва рятувальними роботами.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...