• Історії Стародавнього Китаю: випробування браслетом

  • Неділя, 11 травня 2008 року

У Стародавньому Китаї, щоб отримати статус ученого, необхідно було скласти державний іспит. Після 10-літнього навчання людина, що претендує на державну службу,  повинна була скласти іспити спочатку на рівні повіту і провінції. Це було не лише великою честю, але й здійснювало вплив на майбутнє просування по службі.

Учений на ім'я Пен Цзяо жив у провінції Цзянси в епоху династії Мін (1368-1644 рр. н.е.). Це було за часів правління імператора Інцзуна. Пен Цзяо готувався до державного іспиту. Після закінчення підготовки йому  необхідно було пройти довгий шлях в столицю.

Дорогою він разом зі своїм слугою зупинився у таверні. Коли вони продовжили шлях хтось із верхнього поверху вилив тацю води перед ними. Слуга помітив щось блискуче на землі. Це виявилося золотим браслетом. Слуга узяв його і поклав до своєї кишені.

Через два тижні, продовжуючи подорож, Пен Цзяо зрозумів, що у нього недостатньо грошей, і згадав про це при розмові зі слугою. Той дістав браслет і запропонував його продати.

Дізнавшись про те, за яких обставин слуга знайшов  браслет, Пен Цзяо вирішив повернутися в таверну і знайти того, хто його втратив.

«Якщо ми повернемося, ми пропустимо державний іспит», - сказав його слуга.

Пен Цзяо заперечив: «Очевидно, що браслет належав жінці. Якщо вона втратила його, її рідні можуть вирішити, що вона його комусь подарувала. Це дуже серйозно».

Отже, Пен Цзяо і його слуга поквапилися в таверну, де знайшли жінку, яка, втративши золотий браслет, мала намір вчинити самогубство. Повернувши браслет, вони врятували їй життя.

Потім Пен Цзяо поквапився у столицю. Незважаючи на те, що вони їхали день і ніч, Пен Цзяо не встиг до дня іспиту.

Коли вони приїхали, то виявили, що в залі, де проходив іспит в день перевірки знань була велика пожежа. Багато людей загинули.

Імператорський двір вирішив перенести іспит на пізнішу дату. Пен Цзяо взяв участь в іспиті і склав його з найкращим результатом.

Чжо Хай. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...