• Пекінська влада каратиме відправників SMS за створення «загрози суспільній безпеці»

  • Середа, 26 грудня 2007 року
Муніципальний уряд Пекіна опублікував 17 грудня «Повідомлення щодо додаткового регулювання і порядку користування текстовими повідомленнями з мобільних телефонів в питаннях суспільної інформації», що обмежує розповсюдження суспільно значущої інформації через SMS.

Відповідно до тексту повідомлення, як повідомляє правозахисна організація Chinese Human Rights Defenders, відправники текстових повідомлень, які «пропагують і ширять чутки» і «загрожують суспільній безпеці», розшукуватимуться пекінським управлінням громадської безпеки (УГБ) спільно з департаментом із телекомунікацій,  а також іншими урядовими установами і телекомунікаційними компаніями, щоб понести покарання згідно із законом.

У Китаї, де свобода преси обмежена, а кількість sms складає щодня 180 млн, розсилка текстових повідомлень стає одним з вельми ефективних способів розповсюдження інформації, недоступної в державному друці. Текстові повідомлення з мобільного отримали найменування «п'ятої преси», ставши інструментом сповіщення зацікавлених громадян про проблеми і реакцію на непопулярні рішення уряду.

Наприклад, влітку 2007 року плани будівництва хімічного підприємства в передмісті Сяменя (Xiamen ) на південному узбережжі Китаю були відкладені після того, як жителі міста відправили друзям і родичам майже мільйон sms із закликом до уряду відмінити цей проект через загрозу здоров'ю населення і навколишньому середовищу.

Олімпійські ігри 2008 року в Пекіні надають широкі можливості для тих, хто має намір виразити протести з приводу політики Китаю в таких сферах, як свобода релігії, права людини і автономія Тибету. Китай налічує більше 515 млн користувачів мобільних телефонів, так що розсилка «есемесок» для організації мітингів і демонстрацій стає все більш можливою.

Як заявив у листопаді уряд Пекіна на своєму вебсайті, пекінська міліція активно співробітничатиме з урядовими установами і телекомунікаційними компаніями, щоб знайти і покарати всіх, хто використовує текстові повідомлення для «розповсюдження чуток» або «загрози суспільній безпеці». Китайська влада нерідко вживає такі розпливчаті формулювання для того, щоб затримувати незгодних або тих, чиї дії визнають загрозою політиці компартії.

Хоча в повідомленні не мовиться про те, які саме заходи застосовуватимуться до порушників, орган компартії газета «Бейцзін жибао» раніше цього року писала, що за розповсюдження чуток або іншої помилкової інформації винні каратимуться арештом на строк до 10 діб або штрафом до 70 доларів.

Тим часом, відзначає Associated Press, в грудні у зв'язку з наявністю контента, що суперечить законодавству Китаю, був закритий вебсайт форуму тибетською мовою. Популярний форум був закритий, як повідомлялося на його сайті, за розміщення «нелегального контента».

Повідомлення «строго засуджує той ‘гнилий фрукт в корзині', який розмістив шкідливу інформацію», пропонуючи читачам залишати свої коментарі. Залишається все ж таки незрозумілим, чи було це повідомлення викладено модератором сайту чи урядовим органом.

Виступаюча в захист свободи преси організація «Репортери без кордонів» назвала цей сайт, де зареєстровано понад 6200 членів, «найбільш динамічним форумом у тибетській блогосфері». За даними організації, форум закритий з 6 грудня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...