• Новорічний Гала-концерт ТБ НДТ - чудове свято традиційного китайського танцю

  • Субота, 22 грудня 2007 року

Присвячений китайському Новому року Гала-концерт ТБ НДТ (телебачення Нова династія Тан), дозволяє глядачам насолодитися барвистим різноманіттям танцю. Гала- концерт, що охоплює п'ятитисячолітню історію і танцювальні традиції різних етнічних груп Китаю від Монголії і Тибету до району Юннань, цього року представлений новими танцювальними групами.За словами Цзуай, Гала-концерт є дуже значною подією для глядачів «оскільки впродовж 100 років велика частина традиційної культури була зруйнована під час боротьби комуністів за владу. Люди втратили своє коріння. Наші виконавці щиро хочуть донести багату за своїм внутрішнім змістом культуру і традиції до глядачів».Китайський класичний танець є унікальним за своїм глибоким внутрішнім змістом, оскільки він є спадщиною Стародавнього Китаю. Існує всього два шляхи передачі культурної спадщини від покоління до покоління. Один із них - це, коли стародавня культура різних періодів закладається в гени людей, створюючи певні завдатки, пов'язані з кожним рухом людської істоти, що має назву «Природжені речі юнь». Інший шлях - через культурну спадщину. Спадкоємство культурних традицій можна розділити на усну і письмову передачу з одного боку, і передачу танцювальних позицій або рухів - з іншого.У різних регіонах існують різні танцювальні стилі, і те, що закладене в людське тіло, що несуть його гени, відбивається в позах і рухах людей, визначаючи їхню етнічну самобутність; це має зв'язок з етнічними завдатками, які й виявляються в тому, що створює людину. Тому існує велика різниця в кожному русі, зробленому китайцем і західною людиною.Юнь не тільки пов'язано з танцювальними рухами, що демонструються на поверхні, воно швидше належить до внутрішніх якостей цієї етнічної приналежності. Наприклад, якщо західна людина і китаєць, які ніколи до цього не займалися танцями, почнуть разом вивчати китайський танець, вони безумовно демонструватимуть різний природжений характер. Речі, що передаються через етнічну приналежність, містяться усередині кожної людини. Кожна танцювальна позиція або рух, кожен помах рукою і постановка ноги відображає ці природжені речі, що проходять червоною ниткою через історію.У Стародавньому Китаї вважали, що навички вдосконалюються і відточуються впродовж довгого часу, поки артист не досягне вершин майстерності. Багато китайських легенд розповідають про це.

У Стародавньому Китаї мистецтво підкреслювало гармонію між тілом і розумом, і люди вірили в божественний початок усього. Китайський класичний танець відображає цей внутрішній зміст. Виступ конкретної людини - це втілення її досвіду і внутрішнього світла. Хороший виконавець повинен постійно навчатися самоконтролю, бути в гармонії з самим собою і людьми, що оточують його. У повсякденному житті він повинен удосконалювати свої: мову, поведінку і взаємини.Слід строго обмежувати себе, якщо він або вона хоче стати хорошим виконавцем китайського класичного танцю. Для того, щоб удосконалити танець, потрібно прийняти цю філософію. Це повністю відрізняється від сучасного танцю, де наголос робиться на вираз емоцій і бажань людини.Незважаючи на те, що хореографи використовують традиційні китайські теми і стилі, насправді в багатьох танцях об'єднані стилі, як Сходу так і Заходу. Створюється сплав з балетної техніки Заходу і виразності східного класичного танцю. Всі танцюристи посилено тренуються в обох напрямах. За словами Цзуай, балет допомагає танцюристам розвинути майстерність, необхідну для виконання рухів китайського класичного танцю.

Цзуай упевнена в тому, що глядачі залишать присвячений китайському Новому року Гала-концерт ТБ НДТ не тільки отримавши розвагу, але наситившись духовною їжею і відновивши сили, під час цього справжнього банкету для душі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...