• Близько 3000 озброєних міліціонерів застосували проти селян сльозогінні гранати

  • П'ятниця, 21 грудня 2007 року
Для того, щоб завершити будівництво електровежі № А11, вранці 20 грудня влада міста Шанвей провінції Гуандун направила близько 3000 озброєних міліціонерів повністю перекрити всі під'їзди до будівельного об'єкту, розташованого в селі Дунчжоу, щоб робочі могли продовжувати будівництво.
 
У другій половині дня кореспондент Великої Епохи отримав свіжу інформацію від селян про те, що понад тисяча селян, включаючи і понад 300 студентів підійшли до перехрестя вулиці
 
Дунчжоу, де два роки тому відбулися криваві події. Їм перегородили дорогу безліч міліціонерів з рушницями і собаками. Коли відстань між міліцією і селянами досягла приблизно 30 метрів, міліція почала робити попереджувальні постріли в повітря і кидати у бік групи селян гранати із сльозогінним газом.
 
Один молодий селянин плачучи розповідає: «Нам не вдалося підійти близько до будівництва, ми були вимушені відступити. Ми дуже сподіваємося на те, що люди за кордоном не залишаться байдужими до нас, ми просимо допомоги, наш уряд зовсім не піклується про нас. Зараз тут ситуація дуже напружена, дуже можливо, що станеться зіткнення, знову проллється кров і можуть бути жертви».
 
Інший селянин розповів, що безліч озброєних міліціонерів зараз оточили селян і блокували їм усі виходи. Загонами міліції особисто керують перші керівники міста, мер м. Шанвей Ван Мейхуей, секретар міськкому Жун Тевень та інші.

Всі вулиці села Дунчжоу перекриті озброєною міліцією, вони в бронежилетах, в касках, у них гранати із сльозогінним газом, палиці завдовжки півтора метри, електропалиці та інше озброєння, а також близько 30-ти собак.
 
Як розповідають селяни, 19 грудня в їхньому селі було розклеєно безліч оголошень такого змісту: «Будь-які дії із створення перешкод робочим будівельного об'єкту вважаються незаконними, всі, хто візьме участь у таких діях, будуть арештовані», далі в оголошенні було наведено безліч цитат із законів і вимогу, щоб селяни вивчали закони і дотримувались їх.
 
Вулицями села також їздила машина з гучномовцем, через який було чути вимоги всім тим, хто брав участь у створенні перешкод будівництву, негайно з'явитися в міліцію з повинною.
 
Зазвичай селяни по телевізору дивилися гонконзький телеканал, але 20 грудня місцева влада вклинилася у віщання цього каналу і передавала свої вимоги, щоб селяни, які брали участь у «безладах», прийшли з повинною.

Один і селян розповів, що сьогодні на місце будівництва приїхало близько 20 машин, і крім місцевих міських чиновників там були і чиновники провінційного рівня. Він сказав: «Зараз у селі дуже напружена ситуація, селяни не насмілюються діяти, за ними суворо стежать і не дають збиратися навіть невеликими групами. Влада спочатку забрала у нас землю, абсолютно не порадившись з нами і не давши нам практично ніякої компенсації, а зараз хоче, щоб ми вивчали закони і дотримувались їх. Хіба це називається «Гармонійним суспільством», про яке всюди сурмить уряд? Хіба такий уряд сам знає і дотримується законів?»
 
Електростанція м. Шанвей, яку владі вдалося добудувати під захистом міліції повинна була почати працювати ще в березні цього року, але оскільки електровежу № A11 ніяк не можуть добудувати, електростанція не може бути запущена. Цю вежу почали будувати саме на тому місці, де в грудні 2005 року міліція з рушниць убила трьох місцевих селян, які захищали свої права, а також 10 селян з інших сіл, після чого ще 13-ти селянам дали терміни ув'язнення.
 
Із самого початку будівництва електростанції в 2003 році, селяни постійно зазнають побиття, арештів і вбивств, вони присягнулися своїм життям всіма законними способами захищати свою землю. Починаючи з 11 грудня цього року місцева влада вже заарештувала 4-х представників селян села Дунчжоу, які захищали свої права.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...