• Апелянт із Цзянси викриває пекінські «чорні в'язниці»

  • Понеділок, 24 грудня 2007 року
Апелянт Сюй Чжімін, який приїхав з повіту Чунен провінції Цзянси, продовжує розповідати іноземним ЗМІ про те, що є пекінська «чорна в'язниця», а також про те, яких знущань він там зазнавав.
 
Ця «чорна в'язниця» знаходиться в селі Даотяньар селища Чанянь району Фаншань міста Пекін. Як розповідає Сюй, в дні проведення 17-го З'їзду КПК місцева влада схопила близько 200 апелянтів, які приїхали до Пекіна і ув'язнила їх у цій в'язниці. Серед апелянтів була вагітна жінка Чжао Лі, яку також ув'язнили разом зі всіма.
 
15-літній син Сюй Чжіміна раптово загинув у школі, місцевий відділ громадської безпеки не тільки не почав розслідувати цю справу, але ще й дуже грубо обійшовся із Сюй. З 6 вересня він почав свій шлях до Пекіна, щоб добитися справедливості. Раніше Сюй займався вирощуванням рослинних культур і тваринництвом, але після того, як убили його сина, він кинув свій бізнес і почав шлях апеляцій. Однак після його декількох звернень з апеляцією його дочку теж почали турбувати на роботі, а самого його у будь-який час могли прийти і заарештувати.
 
Сюй розповідає: «28 вересня я приїхав до Пекіна, прямо біля будівлі державного відділу звернень громадян мене побили агенти, які займаються пошуками апелянтів, але завдяки іншому апелянтові, який виручив мене, мені вдалося сховатися. 6 жовтня голова сільського комітету Ло Цзе найняв бандитів, які схопили мене з будинку і відправили до «чорної в'язниці» у Фаншань, де мене протримали до 29 жовтня».
 
В період ув'язнення Сюй зазнав жорстокого биття охоронців в'язниці, яким близько 20-ти років. Його голова сильно розпухла від побоїв, при цьому йому відмовили надати медичну допомогу. Після того, як його відпустили, він пішов на обстеження в лікарню, де з'ясувалося, що його ліве вухо було сильно покалічене і вже не чутиме.
 
Як розповів Сюй, період з 15 по 22 жовтня (дні проведення 17-го З'їзду КПК) це був самий пік арештів апелянтів, які приїхали до Пекіна, яких при цьому дуже жорстоко били. Деякі від побоїв потім декілька днів не могли вставати, не могли нічого їсти, тільки пили воду. Деяких покалічили і вони тепер не можуть ходити.
 
«Чорна в'язниця», куди ув'язнювали апелянтів, які приїхали з Чунцина, Сичжоу, трьох північно-східних провінцій, Хенаня, Хунаня, Чжецзяна, Ченду і так далі, розташована в новій будівлі, на фасаді якої немає ніяких вивісок.
 
У цій в'язниці командують одні бандити, які жорстоко б'ють і допитують апелянтів. Деяким із них вони поламали руки і ноги, допити бували дуже тривалими, в день давали відпочити тільки п'ять хвилин.
 
Сюй сказав, що йому відомо, що за кожного апелянта, якого ув'язнюють у цій в'язниці, влада платить доглядачам в'язниці в день по 200 юанів. У цій в'язниці навіть щоб сходити в туалет, потрібно просити дозволу, а якщо у доглядача поганий настрій, то він може відмовити. Апелянтів там містять в холодних камерах, вони сидять прямо на підлозі, одягнені вони часто в дуже легкий одяг.
 
Апелянт Чжан Енцзю розповів, що в дні проведення 17-го З'їзду КПК було також схоплено і відправлено до «чорної в'язниці» чимало жінок-апеллянток, з якими там також обійшлися дуже жорстоко. Одну з них згвалтували 20-ти літні бандити, ще декілька зазнали сексуальниї наруги. З різних причин вони зараз не насмілюються відкрито подати судові позови на тих лиходіїв.
 
Після того, як група апелянтів була звільнена, вони розповіли про пережите у відповідну інстанцію в Пекіні, але не отримали ніякої відповіді, і навіть не було взагалі ніякої реакції на їхні скарги.
 
Пекінський правозахисник говорить, що судячи з численних свідоцтв апелянтів, в Пекіні дійсно існує декілька «чорних в'язниць», в яких з людьми поводяться набагато гірше, ніж у звичайних в'язницях. Існування цих в'язниць зараз саме собою говорить про те, що ситуація з правами людини в Китаї постійно погіршується.
 
Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...