• У Китаї арештовано двох письменників-дисидентів

  • Середа, 26 грудня 2007 року
Двох письменників-дисидентів арештовано в Китаї під час нальоту поліції на відділення міжнародної письменницької організації під час підготовки до церемонії нагородження. Про це повідомив Associated Press 22 грудня один з ветеранів суспільного руху Китаю.

Ці арешти стали черговим репресивним кроком у низці заходів, що робляться комуністичним керівництвом Китаю, щоб напередодні Олімпійських Ігор тримати під контролем рух у захист цивільних прав і змусити дисидентів мовчати. Минулого тижня письменниця з Шанхаю Лі Цзянхун (Li Jianhong) була поміщена під домашній арешт, щоб перешкодити її присутності на церемонії в Пекіні, організованій Незалежним китайським PEN-центром (ICPC).

Як повідомляє правозахисна група Chinese Human Rights Defenders, письменниця і громадський діяч з Шанхаю Лі Цзянхун [відома також як Сяоцяо], була затримана підрозділом національної безпеки (Guobao) підвідділу Пудон (Pudong) Шанхайського управління громадської безпеки 19 грудня.  За словами міліціонерів Лі була арештована, щоб перешкодити їй відвідати збори Незалежного китайського PEN-центру 22 грудня в Пекіні.

Співробітники міліції стежили за Лі з 14 грудня.  15 грудня вона спробувала сховатися від міліційного стеження, залишившись в житлі свого друга. Коли вона повернулася додому 18 грудня, щоб підготуватися до наміченого на тижні переїзду, в будинок вторглася група переодягнутих міліціонерів, які взяли її під домашній арешт. 19 грудня Лі та її батько були доставлені у відділення міліції, де її батькові пригрозили, що, якщо він заперечуватиме проти знаходження Лі під арештом в готельному номері, то його самого залишать під арештом у відділенні.  Представники влади погрозили до того ж оточити новий будинок Лі, створивши несприятливе враження у сусідів і помістити під домашній арешт всю її сім'ю.

Лі в даний час знаходиться у готелі. Китайська міліція зазвичай містить людей в готелях, що знаходяться у володінні управлінь громадської безпеки або уряду, або ж знімає номери з метою примусового утримання незгодних. Міліція заявила Лі, що її арешт проведений на вимогу відділу національної безпеки Пекінського управління громадської безпеки, і що її не звільнять до 25 грудня. Міліціонери також сказали їй, що міліція Пекіна отримала інформацію про збори Незалежного китайського PEN-центру 22 грудня і має намір перешкодити його проведенню.

Заснований у 2001 році групою китайських письменників, що живуть в Китаї і в еміграції, ICPC в першу чергу займається захистом прав авторів, які пишуть китайською мовою, у всьому світі. ICPC є офіційним відділенням Міжнародного PEN-клубу, всесвітнього об'єднання письменників, що присвятило свою діяльність свободі висловлювань і захисту письменників від репресій з боку державних органів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...